Automatyczne maszyny wiertarskie typu CNC

 

Nowoczesne stolarnie podobnie jak centra obróbcze dla materiałów metalowych potrzebują wielu maszyn, które działają w dużej mierze w sposób programowalny i automatyczny. Usprawniają one proces produkcyjny i sprawiają, że wszelkie procesy i prace z materiałem drewnianym są wykonywane sprawnie i szybko. Do najbardziej nowoczesnych maszyn tego typu należą frezarki stolarskie CNC.

Centra wiertarskie, czyli wielofunkcyjne maszyny dla stolarni

centrum wiertarskieDzięki działaniu tego typu maszyn możliwe jest wykonywanie skomplikowanych oraz prostych prac w materiale drewnianym bez udziału rąk ludzkich. Do najważniejszych prac, jakie wykonuje centrum wiertarskie, są wiercenia zawiasów, wykonywanie otworów, gniazd czy wiercenie z boków desek. Dzięki zakresowi zadań, jakie może wykonać tego typu maszyna, możliwe jest bardzo sprawne obrabianie drewna, oraz montaż akcesoriów. Z tego powodu nowoczesne maszyny są wykorzystywane w małych i większych stolarniach, gdzie ich praca może być w bardzo dobry sposób wykorzystana. Tego typu maszyny słyną z niezwykłej dokładności, a do ich prawidłowego działania potrzeba jedynie operatora, który będzie odpowiedzialny za wprowadzenie konkretnego zadania do komputera maszyny. Centra wiertarskie potrafią wykonywać powtarzalne czynności, jak również świetnie nadają się do prac różniących się od siebie. Każda maszyna posiada niezbędne do działania certyfikaty, a jej oprogramowanie jest zawsze najbardziej nowoczesne.

W naszym kraju pracownicy posiadający doświadczenie w pracy na tego typu stanowiskach są niezmiernie poszukiwani. Dzięki temu, że automatyzacja produkcji coraz szybciej postępuje, a umiejętność obsługi maszyn CNC są jednym z istotnych elementów rekrutacji, nowo przyjęty pracownik może liczyć na bardzo dobre warunki finansowe.