Ceny rębaków do drzewa

Rozdrabniacze do drewna są coraz częściej używane do przetwarzania materiału drzewnego pozostałego po wycince drzew. Dzięki rębakom można wykorzystać gałęzie z odrostami, które do niedawna nie były traktowane jako surowiec. Współczesne rębaki są stosowane przez profesjonalne firmy, które opierają na nich swoją działalność lub są uzupełnieniem parku maszynowego. W ofercie są również rębaki do użytku domowego.

Rozpiętość cenowa rozdrabniaczy do drewna

tani rębak do drewnaOferta rębaków do drewna jest ogromna i zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. Najczęściej celem każdego potencjalnego użytkownika jest aby kupić stosunkowo tani rębak do drewna. Na platformach internetowych kupna i sprzedaży znajdziemy setki ofert z różnymi cenami. Ważne jest aby wiedzieć jaki rębak jest nam potrzebny ponieważ nie możemy sugerować się jedynie ceną. Ceny rębaków zależą od mocy silników, sposobu napędu od wyposażenia opcjonalnego. Znaczenie ma ilość tarcz, walców i noży, jakość użytych materiałów oraz od wydajności. Najtańsze rębaki to urządzenia o małej mocy i bardzo prostej budowie dla użytkowników domowych. Przeglądając internet zauważymy, że najciekawiej cenowo prezentuje się oferta polskich producentów. W granicach do czterech tysięcy złotych można kupić rębak stacjonarny o przyzwoitych parametrach przeznaczony dla profesjonalistów. Im większa moc i wydajność tym większa cena. Znacznie więcej zapłacimy również za urządzenia uznanych zagranicznych marek. Najdroższe rębaki do drewna to urządzenia współpracujące z ciągnikami. Najmocniejsze kosztują grubo powyżej stu tysięcy złotych. W sieci można się natknąć na rębaki wykonane przez domorosłych konstruktorów i te są dość tanie lecz lepiej ich nie kupować. Nie znamy jakości materiałów i żadnych potwierdzonych parametrów.

Rębaki to urządzenie narażone na bardzo duże przeciążenia mechaniczne dlatego wymaga użycia najlepszych materiałów. Jeżeli jest zbyt tani powinno to obudzić naszą czujność bo być może mamy do czynienia z niską jakością materiałów. Musimy zawsze domagać się przy zakupie pełnej specyfikacji technicznej i materiałowej. Czasami lepiej wydać raz więcej pieniędzy i cieszyć się jakością urządzenia niż dokładać później na naprawy i remont.