Co robić w przypadku kryzysu małżeńskiego?

Problemy w związku dają szansę na głębokie zrozumienie partnera, a nawet samego siebie. Poznanie dotychczas ukrytych potrzeb partnera, stanie się wówczas podstawowym i niezbędnym warunkiem wyjścia z kryzysu. Dlatego, taka sytuacja choć trudna, sprzyjać będzie motywacji poznawczej i w efekcie do wyższego poziomy wzajemnych relacji.

Jak  terapia pomaga w małżeństwie?

dobra terapia małżeńska - poznańWzajemne zrozumienie potrzeb i oczekiwań, prowadzi do zaakceptowania drugiego człowieka, a w przypadku małżeństwa prowadzi do odnowienia bliskości i wzajemnej zależności partnerów od siebie. Czasami jedynym ratunkiem jest dobra terapia małżeńska – poznań który słynie z wielu placówek i gabinetów psychologicznych, jest również miejscem gdzie małżeństwa mogą uzyskać skuteczną pomoc i odnowić swoją bliskość. Jeden z instytutów, który miałem przyjemność odwiedzić, specjalizował się w bardzo trudnych przypadkach, gdzie małżonkowie praktycznie byli już zdecydowani na rozwód. Metody tam używane sprawiają, że pary odkrywają się zupełnie na nowo. Ich intymność zyskuje nowy wymiar, a pragnienie dbania o drugą osobę staje się priorytetem. Jak to robią? Trudno jest opisać w krótkich zdaniach, ale można śmiało uznać, że jest to skuteczny bastion ratowania małżeństw i każda para, która całkowicie straciła nadzieję na zmiany, właśnie tam powinna się znaleźć. To czego nauczą się małżeństwa, to przekonanie że mogą na siebie liczyć w potrzebie i to już powoduje wyraźne zmiany w ich relacjach.

Do tego dochodzi wzajemne zrozumienie, wzajemne dzielenie się przeżyciami, wymiana intymnych informacji, oraz uznanie partnera za ważny element własnego życia. Uznanie tych czynników i ich praktykowanie, zaspokaja ich najważniejsze potrzeby, co w efekcie prowadzi do powstania całkowicie odnowionego związku.