Co to jest druk UV?

Rozwój dzisiejszej techniki pozwala nam na wynalezienie coraz to nowszych sposobów, które możemy wykorzystać w czynnościach, które do tej pory wykonywaliśmy ręcznie i stanowiły dla nas nie małe wyzwania. Przykładem takiego rozwiązania jest druk UV czyli specjalistyczna technik, która pozwala na wydrukowanie niemal każdej powierzchni sztywnej bez konieczności zastosowania materiału pośredniego pod postacią na przykład folii samoprzylepnej bądź innego materiału który mógłby do tego służyć.

Drukarki UV, czym są, do czego służą?

drukowanie uvTechnika jaką jest drukowanie UV stanowi metodę, która łączy ze sobą to co najlepsze, ponieważ uzyskujemy najwyższą jakość zadruku tak ważną w przypadku drukowania poszczególnych informacji na szyldach, tablicach reklamowych, planszach, plakatach czy wielu innych powierzchniach. Drukowanie na tych powierzchniach do tej pory stanowiło element, który wykonywany był za pośrednictwem materiału pośredniego, na którym drukowana była informacja zaś następnie przyklejona ona była na poszczególne powierzchnie. Drukowanie UV poprzez wykorzystanie farby drukarskiej pozwala nam na naniesienie informacji na powierzchnię oraz utwardzeniu farby za pomocą światła. Metoda ta pozwala na wydrukowanie nawet tak gładkich powierzchni jak powierzchnia PCV, szkło czy plexi. Dzięki temu, iż metoda ta jest bardzo uniwersalna zdecydowanie możemy powiedzieć także o tym, iż sukcesywnie wykorzystywana ona jest w przypadku drukowania na powierzchniach o strukturze chropowatej czyli takich jak wykładzina, drewno, dibond oraz wiele innych powierzchni, które zazwyczaj charakteryzują się taką strukturą.

Wykorzystanie druku UV pozwala nam na maksymalizację pracy związanej z drukowaniem na poszczególnych powierzchniach. Drukarki, które przeznaczone są do wykonywania druków tego rodzaju stanowią urządzenia, które w dzisiejszych czasach stanowią maszynę pożądaną przez wiele drukarni prosperujących w naszym kraju. Bowiem to rozwiązanie stanowi jedno z najlepszych jeśli chodzi o druk.