Cyklinowanie – sposób na odnowienie podłóg

Elegancka, trwała podłoga to marzenie wielu z nas. Nawet najlepsze panele nie są w stanie zastąpić wrażenia, jakie dają naturalne drewniane deski. Do tego jest to fantastyczne rozwiązanie na wiele lat, ponieważ dobrze użytkowana i zadbana podłoga będzie pięknie wyglądać przez kilka dekad… Ale tylko jeśli będzie odpowiednio odnawiana.

Piękna podłoga dzięki cyklinowaniu

cyklinowanie w BydgoszczyZ biegiem lat na drewnianej podłodze pojawiają się rysy, czasem zostaje też uszkodzona w inny sposób, np. polana żrącym lub wybielającym płynem czy przypalona. To ekstremalne przypadki, ale również się zdarzają. Do tego dochodzą zabrudzenia, które trudno zlikwidować. Przez to wszystko podłoga traci swój urok i nie wygląda już tak dobrze jak zaraz po położeniu. Rozwiązaniem tego problemu jest cyklinowanie, które polega na zeszlifowaniu wierzchniej, uszkodzonej warstwy podłogi i odsłonięcie tej, która jest w idealnym stanie. Cyklinowanie pozwala zedrzeć warstwę brudu czy lakieru oraz wygładzić rysy i zadrapania. Taki zabieg można powtarzać wielokrotnie, zależnie jednak od grubości użytych desek. Po cyklinowaniu podłogę należy dokładnie oczyścić, a następnie pokryć lakierem bądź olejem, zależnie od tego, co zostało użyte wcześniej. Jest to usługa powszechnie dostępna, dlatego nie jest problemem, by zamówić sobie cyklinowanie w Bydgoszczy, Warszawie czy Poznaniu. Sporym minusem może być duża ilość pyłu, jaki powstaje podczas szlifowania, jednak można go pominąć, decydując się na tak zwane cyklinowanie bezpyłowe.

Drewniana podłoga po cyklinowaniu odzyskuje swój dawny blask. Jest równa i gładka, bez rys i plam, za to błyszczy dzięki nowej warstwie lakieru czy oleju. Ponieważ cyklinowanie wykonuje się co około 8-10 lat, to taka podłoga może być ozdobą każdego domu przez co najmniej kilka dekad i służyć nawet paru pokoleniom.