Czas tworzenia strony internetowej

Wcale nie jest oczywistym, od czego powinien zacząć początkujący przedsiębiorca. Ma lokal, ma towar, ma załatwione formalności – czy to już wszystko? Absolutnie nie. W dzisiejszych czasach, nie ma branży, której nie można znaleźć w Internecie. Jak klient ma wiedzieć o istnieniu firmy? Postawą jest strona internetowa.

Ile kosztuje stworzenie strony www?

tworzenie stronNa niej podane są dane teleadresowe – często nawet mapki ‘jak dojechać’, oraz możliwość wysłania zapytania do firmy. Nie biorąc nawet pod uwagę sprzedaży internetowej, to oprócz wspomnianych elementów strona zawiera realizacje firmy i opisuje szeroko jej ofertę. Toteż jedną z najważniejszych rzeczy, na początku, jest projekt i stworzenie strony internetowej. Projekt jest bardziej twórczy, tworzenie techniczne i wymaga większych umiejętności informatycznych. Obecnie na rynku jest wiele firm, które zajmują się tymi usługami. Tym bardziej, że idą w parze. Nie da się jednoznacznie określić, ile czasu zajmuje tworzenie stron. Jest to zależne od stopnia skomplikowania. Ile ma podstron, ile zdjęć, ile linków, na jakim serwerze jest umieszczona. Tak samo nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztowało stworzenie strony. Widełki są na tyle duże, że niewielu pokusi się o ich podanie. Tym bardziej, że jest to zależne nie tylko od strony, ale i od wykonawcy. Czy zgłosimy się do droższego profesjonalisty czy tańszego amatora. Ten drugi zapewne wyceni stronę na mniejszą sumę, ale czy efekt będzie tego wart? Trzeba spojrzeć na to od drugiej strony.

Z perspektywy klienta. I pomyśleć: z jakich stron ja korzystam? Czy te, które wyglądają bardzo amatorsko przyciągają mnie, czy szybko je zamykam? Tak samo będzie myślał nasz potencjalny klient. Są rzeczy na których można zaoszczędzić, ale nie na wszystkich warto. Czasami gra nie jest warta świeczki. Warto to rozważyć.