Czy pianka to doskonały materiał izolacyjny?

Pianka poliuretanowa, co to takiego? Pewnie niektórzy słyszą o tym pierwszy raz i zastanawiają się o co chodzi. Pianka to rodzaj materiału wykorzystywanego w ociepleniach lub dociepleniach budynków zarówno tych mieszkalnych jak i rolniczych.

Pianka poliuretanowa – doskonały materiał termoizolacyjny budynków

natrysk piankiWiększość zapewne zastanawia się jak pianka może być wykorzystywana w budownictwie. Jest to wyjątkowo lekki materiał izolacyjny, który nie obciąża konstrukcji budynku, dzięki czemu jest tak chętnie wybierana przez inwestorów jak i rolników. Pianka natryskiwana jest na ściany lub blachę czy drewno przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Natrysk pianki odbywa się bardzo szybko co pozwala na ocieplenie budynku o powierzchni 160 metrów kwadratowych zaledwie w kilka godzin. To oznacza, że już następnego dnia możemy zatrudnić kolejnych specjalistów, którzy zajmą się wykończeniem budynku, jeśli to jest dom. Wiąże się to również z szybszym wykończeniem domu a dzięki temu będziemy mogli w nim szybciej zamieszkać. Pianka jest materiałem w pełni bezpieczna zarówno dla nas jak i dla naszych pupili. Poza tym jest to materiał samo gasnący, więc mamy pewność, że w razie zaprószenia ognia, ten się nie rozprzestrzeni. Pianka poliuretanowa (inaczej PUR) jest nie tylko lekka, ale i chroni budynek przed nadmiernym przegrzaniem, szczególnie w upalne dni. To kolejny atut tego materiału izolacyjnego, który przemawia na jego korzyść.

Wielu inwestorów wybiera właśnie piankę ze względu na jej parametry techniczne oraz ze względu na to, że zimą mogą dosyć sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ponieważ dzięki piance ciepło nie ucieka z budynku, co w przypadku pozostałych materiałów izolacyjnych jest niemożliwe bo powstają mostki termiczne a ich pozbyć się nie da.