Czy warto wybielić zęby przed ślubem?

W dni ślubu jak każda panna młoda, chciałam wyglądać idealnie. Wybrałam suknię ślubną w której prezentowałam się najlepiej i która podkreślała mocne strony mojej sylwetki tuszując słabsze. Kosmetyczka dobrała mi makijaż, który podkreślał moją urodę. Jednak wciąż czegoś brakowało, a mianowicie mój uśmiech nie był idealny.

Wybielanie zębów przed ślubem

A-Dent w KrakowieMoje zęby miały liczne przebarwienia, w dodatku przydałoby się już usunąć kamień nazębny. Postanowiłam zatem wybrać się do zaufanego gabinetu stomatologicznego A-Dent w Krakowie, w którym leczyłam zęby już od lat. Dentystka, która była moją stałą lekarką, doradziła mi metodę naświetleniową. Zabieg polega na naświetleniu lampą z niebieskim promieniowaniem. Przed zabiegiem nakłada się żel ochronny na dziąsła. Zabieg trwa około 20 minut podczas których lampa utlenia powierzchnie szkliwa, likwidując przebarwienia i poprawiając wygląd zębów. Jest to metoda bardzo skuteczna, jednak dentystka poinformowała mnie bym nie liczyła na to, że moje zęby po zabiegu będą wyglądały jak zęby modelek z okładek magazynów czy reklam telewizyjnych, ponieważ efekt taki uzyskiwany jest za pomocą obróbki komputerowej. Każda osoba ma bowiem inny odcień zębów, co w dużym stopniu wiąże się ze stopniem mineralizacji kości zębowej. Po usunięciu ze szkliwa przebarwień oraz trwałego osadu, zęby od razu będą wyglądały na bielsze. Jednak chcąc uzyskać nieskazitelną biel, musiałabym zdecydować się na porcelanowe płytki zwane licówkami. Nie były by to moje naturalne zęby, dlatego bałam się decydować na takie rozwiązanie, nie chciałam uzyskać sztucznego efektu.

Cieszę się, że stomatolog poinformował mnie o realiach zabiegu, dzięki temu wiedziałam na co się przygotować. Jednak efekt był nieporównywalny. Moje zęby znów były białe i lśniące, dzięki czemu poczułam się pewna siebie i częściej zaczęłam się uśmiechać.