Czym jest Trec CM3?

Kreatyna jest to najbardziej znany suplement diety dla ludzi trenujących na co dzień, zaraz po odżywkach białkowych. Jej podstawowym zadaniem jest zwiększenie potencjału energetycznego mięśni, a co za tym idzie zwiększenie ich suchej masy. Wyróżniamy dwa rodzaje kreatyny: monohydrat i jabłczan.

Którym z rodzajów jest CM3?

Trec CM3Jest to jabłczan trikreatyny, czyli “ulepszona” wersja klasycznego monohydratu wzbogacona dodatkowo o kwas jabłkowy. Sprawia on że cząsteczki związku są dużo odporniejsze na zmienne pH układu pokarmowego, przez co wytracana jest mniejsza jego ilość. Poza tym dzięki swojej biodostępności zwiększa się też jego przyswajalność do krwiobiegu, dlatego też mała ilość jabłczanu równa się dużej ilości zwykłego monohydratu. Obie wersje zwiększają wzrost mięśni, lecz nawet w tym wypadku występuje kilka różnic. Osoby zażywające monohydrat kreatyny mają większą retencję wody – przez co mięsień staje się optycznie większy – natomiast przy użyciu jabłczanu jest on bardziej stonowany. Trec CM3 ma formę zarówno kapsułek, jak i klasycznego proszku, więc nie ma problemu dla ludzi chcących mieć wybór. A która z tych form jest lepsza? Zależnie od tego, czego się szuka – proszek zmieszany z wodą jest łatwiej przyswajalny, lecz jest on mniej poręczny i trudniejszy w dawkowaniu od kapsułek, które możemy bez trudu wszędzie zabrać ze sobą.

Na koniec dodam, że nie ma potrzeby kwestionować suplementacji kreatyną, gdyż jest to środek najlepiej przebadany ze wszystkich suplementów dla sportowców, a jego bezpieczeństwo zostało poparte przez wielu specjalistów. Dlatego jeżeli szuka się sposobu na zwiększenie swoich osiągnięć czy to na siłowni, czy w dowolnej dyscyplinie sportu – można śmiało po nią sięgnąć bez strachu o swoje zdrowie.