Dla kogo są koszule twill?

W branży koszul męskich mamy do wyboru naprawdę przeróżne rodzaje koszul – można je podzielić pod względem fasonu, kolorów, wzorów, ale również pod względem materiału, z którego zostały wykonane (bawełna, jeans, flanel). Okazuje się także, że istnieje jeszcze jeden podział pod względem splotu, który został zastosowany podczas szycia koszuli. Jednym z nich jest twiil, znany także jako diagonal – jest to materiał tkany na skos.

Czym wyróżnia się koszula twillowa?

koszula twillMoże okazać się, że w naszej męskiej garderobie posiadamy już niejedną koszulę twill, ponieważ ten splot jest bardzo popularny i praktyczny zarazem. Bardzo często producenci wykorzystują go w koszulach biznesowych, ale również w tych jeansowych, dzięki czemu koszula twill może być idealnym wyborem do pracy, jak i na codzienne wyjścia z przyjaciółmi. Jednak największą zaletą tego rodzaju koszuli jest to, że ten materiał jest o wiele bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zagniecenia i równocześnie charakteryzuje się bardzo ciekawą fakturą. Właśnie dlatego koszule twill cieszą się ogromną popularnością w szczególności wśród osób, które nie nawidzą wręcz częstego prasowania koszul i doprowadzania ich do idealnego stanu. Na pewno każdy wie, jak bardzo irytujące jest to, gdy po prasowaniu zakładamy koszulę, siadamy do samochodu a po dotarciu do celu i wyjściu okazuje się, że koszula z tyłu na plecach od oparcia fotela samochodowego jest ponownie cała wygnieciona! 

Na szczęście koszula twill rozwiązuje wszelkie powyższe problemy, nie musimy martwić się zagnieceniami czy kilkukrotnym prasowaniem – jest to bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy niezbyt przepadają za tradycyjnymi, gładkimi i zbyt eleganckimi męskimi koszulami. Koszula twillowa może okazać się idealnym dodatkiem zmieniającym codzienne stylizacje.