Dlaczego wstydzimy sie chodzić do psychologa?

Wiele osób uważa, że pójście do psychologa to wstyd. Dla nich już samo udanie się do gabinetu oznacza, że ktoś jest wariatem. Nie powinniśmy jednak w ten sposób podchodzić do tej kwestii. Nasze zdrowie psychiczne determinuje całe nasze życie. Zbolały umysł nie jest w stanie dobrze funkcjonować, dlatego psycholog tak naprawdę jest nam niesamowicie potrzebny.

Czy warto pójść na rozmowę z psychologiem?

gabinet psychologiczny otwarty w krakowieCzy spotykają nas takie dni, że nie mamy ochoty z nikim rozmawiać? Nic nas nie cieszy, jesteśmy apatyczni i wszystko jest nam obojętne? Praktycznie każdego z nas taki dzień od czasu do czasu dopada. Dziś żyjemy bardzo szybko, nie mamy chwili na przemyślenie różnych spraw. Problemy nas przygnębiają, a my nie mamy czasu by je rozwiązać. Psycholog pomoże nam wyjść z tej sytuacji. Przede wszystkim nas wysłucha i powie nam, co powinniśmy zrobić. Być może zrezygnować dla własnego dobra ze stresującej pracy, częściej chodzić na spacery i spędzać czas z rodziną. To są bardzo proste sprawy, ale czasem dopiero psycholog jest w stanie coś w nas przełamać. Uświadomić nam, że takie rzeczy wpływają na nas bardzo mocno i ich potrzebujemy. Co chwilę pojawia się gabinet psychologiczny otwarty w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu. Jest ogromny popyt na usługi psychologów. Mnóstwo osób popada w depresję, nie radzimy sobie z trudami dnia codziennego. Dlatego naprawdę warto pójść do psychologa, jeśli czujemy się wycieńczeni psychicznie. Być może wystarczy nam jedna wizyta, a może będziemy potrzebowali dłuższej opieki w tym zakresie. Warto się o tym przekonać.

Nie jesteśmy z reguły ludźmi, którzy potrafią się przyznawać do swoich niepowodzeń. Mówią o tym co ich trapi otwarcie. Nie jesteśmy tacy, a szkoda. Przez gromadzenie w sobie negatywnych emocji, zjadamy się do środka. Na szczęście mamy psychologów, którzy nam pomagają i leczą nas pod względem “duchowym”.