Dobre halogeny zawsze wskażą dobrą drogę

Przygoda z traktorem, jaką miałem okazję przeżyć, była lekcją na przyszłość. Teraz wiem, że warto dobrze się przygotować, do każdej podróży. Nawet jeżeli jest to zwykły traktor, jadący leśnymi drogami z bardzo małą prędkością, zawsze powinien być sprawny, po przeglądach i z doskonałym oświetleniem.

Jak brak halogenów wyprowadził mnie na manowce

halogeny led 12vMoje oświetlenie traktora, wymagało trochę pracy. Nie tylko musiałem wymienić żarówki, ale również zamontować dodatkowe oświetlenie z przodu. Zwlekałem z tym, bardzo długo, aż w końcu mocno tego pożałowałem, gdy musiałem dłużej zostać na polu. Wracałem około 12 w nocy. Noc była bezgwiezdna a ja miałem tylko jedną świecącą lampę z przodu. Widoczność spadła do zera, gdy zaczął padać deszcz. Myślałem o zostawieniu traktora, ale świadomość spaceru, w taką pogodę przeważyła nad dalszą jazdą traktorem. Gdy zorientowałem się, że jadę za długo, było już za późno. Wjechałem w niedozwolone bagniste tereny. Mój traktor nie z jednego błota wyjechał, lecz to nie było błoto. Wiedziałem już, że pomyliłem w ciemnościach drogi, próbowałem dzwonić, modlić się, jednak zapadałem się coraz głębiej i głębiej. W końcu jakimś cudem udało mi się wyjechać i długo cofając, dotarłem na jakąś drogę. Widoczność dalej była kiepska, gdy nagle, zobaczyłem mocne światła zbliżające się w moim kierunku, ponownie pomyślałem o moich nowych lampach, które leżą zapakowane w domu. Szybko ocknąłem się z zadumy, ponieważ światła były coraz bliżej, a moje oświetlenie, przy takiej pogodzie, równało się zeru. W ostatnim momencie, dodałem gazu i zjechałem z celownika pędzącego auta, była to droga szybkiego ruchu. Po zjechaniu z drogi, zgasiłem silnik i czekałem na poranek. Teraz mam najlepsze szperacze w całej wsi. Trzy przednie halogeny led 12v, z tyłu również trzy szperacze, dodatkowe migacze i oświetlenie boczne wraz z kogutem na dachu.

Oświetlenie stało się moją obsesją, nie ma szans, abym wyjechał do pracy z przepalonym światłem. Dodatkowo, zawsze mam zapas ledów pod siedzeniem. Przy okazji, zostałem specem od oświetlenia i założyłem własną hurtownię lamp roboczych led. No cóż, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło albo mądry Polak po szkodzie. Na szczęście, do szkody tym razem nie doszło.