Dobre wino zamiast kwiatów dla nowożeńców

Zwyczaj składania życzeń nad drobnymi podarkami dla nowożeńców zamiast kwiatów już na dobre zadomowił się w polskiej tradycji weselnej. Nawet jeśli przyszli małżonkowie nie proszą o nic za pomocą wierszyka w zaproszeniu, to wiele osób woli kupić dobre wino na prezent weselny zamiast kwiatów, które zostaną wyrzucone kolejnego dnia.

Szukamy dobrego wina na prezent

dobre wino na prezent weselnyJeśli pomysł z podarowaniem butelki wina nowożeńcom wyszedł właśnie od nich, to znalezienie odpowiedniego trunku nie powinno stanowić problemu, bo bardzo często w rymowance znajduje się wskazówka, czy w piwniczce młodych ma znaleźć się wino słodkie czy wytrawne. Sytuacja komplikuje się, gdy niezbyt dobrze znamy młodą parę i trzeba dokonać wyboru w ciemno. Wtedy dobre wino na prezent weselny niech będzie delikatnym, półsłodkim muscatem. Takie wino doskonale nadaje się do deserów i posiedzenia przy przekąskach. Ponadto nie powinno być zbyt słodkie, ani zbyt cierpkie. Można zaryzykować stwierdzenie, że pasuje nawet niezbyt rozeznanym w temacie. Drugim rodzajem trunków, które wszystkim smakują są wermuty. Bardzo słodkie i ciężkie, ziołowe wina kojarzone z najbardziej znanym agentem znajdzie zastosowanie w wielu drinkach, więc nawet jeśli ktoś nie lubi wermutu samodzielnie, na pewno znajdzie dla niego zastosowanie. W przypadku win czerwonych, lepiej znać preferencje obdarowywanych. Jeśli jednak kupujemy w ciemno, lepiej unikać win francuskich, które są zazwyczaj wyjątkowo cierpkie.

Natomiast jeśli jesteście bardzo zżyci z przyszłymi małżonkami, być może warto kupić butelkę czegoś specjalnego. W ostatnim czasie szczególnie modne są wina musujące z płatkami złota. Koszt takiej butelki utrzymuje się w granicach ładnego bukietu, a przy okazji robi duże wrażenie estetyczne, gdy połyskujące drobinki wirują we wnętrzu butelki.