Dobry gabinet trychologiczny

Włosy są dumą każdej kobiety, szczególnie te długie i zadbane. Jednak nie każda kobieta została obdarzona przez naturę gęstymi i mocnymi kosmkami i muszą się zmagać z ciągłym ich wypadaniem. Nie wystarczy regularnie myć włosy, aby cieszyć się bujną czupryną.

W czym nam pomoże trycholog?  

gabinet trychologicznyNa wstępnie trzeba wyjaśnić czym tak naprawdę się zajmuje trychologia. Jest to przede wszystkim jedna z dziedzin medycyny, zajmująca się problemami skóry głowy, wypadaniem, łamliwością i wszelkimi dolegliwościami związanymi z ludzkimi włosami. Często bywa, że gabinet trychologiczny jest połączony z salonem fryzjerskim, umożliwiając klientkom skorzystania z kompleksowej usługi połączonej z fryzjerstwem. Do takiego gabinetu warto się wybrać, jeżeli zauważyliśmy znaczne pogorszenie stanu naszych włosów i nie możemy sobie z nimi poradzić domowymi sposobami. Za kondycję włosów odpowiada wiele czynników, między innymi jest to zdrowa dieta, bogata w cynk, białko, czy beta-karotenu. Nasz styl życia ma wielki wpływ na to, czy mamy łupież, oraz czy nie wypadają nam całe włosy z cebulkami. Często z tymi problemami można sobie poradzić zażywając specjalne suplementy diety z właściwie dobranym kompleksem witamin, lub aptecznymi kosmetykami do włosów. Jednak gdy po dłuższym czasie problem nie zniknie, trzeba się mu przyjrzeć z bliska, czyli pod specjalnym mikroskopem dostępnym w gabinecie trychologicznym. Tylko wnikliwe badanie włosów i skóry na głowie, połączone z badaniem z krwi, może określić przyczynę takiego stanu.

Trycholog z pewnością rozwiąże nasze problemy i dobierze odpowiednią terapię, która przywróci nam piękne i błyszczące włosy. Bywa, że wypadanie pojedynczych włosków jest spowodowane jesiennym przesileniem i wystarczy przeczekać ten okres, aby problem minął.