Dron i różne zastosowania

Dron

Ludzie bardzo często zaskakują swoją kreatywnością i niestandardowymi pomysłami. Często się bowiem zdarza, że biorą jakiś dość klasyczny już przedmiot i przerabiają go tak aby mógł pełnić wymagającą funkcję.

Taki dron może pełnić wiele funkcji

DronDzięki temu z jednego wynalazku może korzystać wiele branż, które na pierwszy rzut oka nie powinny być nim w ogóle zainteresowane. Jednym z takich nowoczesnych wynalazków jest dron. Po kilku latach na rynku może spokojnie przejść do kategorii klasycznych urządzeń, o którym wie znaczna część społeczeństwa. Odwiedzając więc standardowy sklep z dronami nie znajdziemy niczego niezwykłego. Kilka modeli do akrobacji, parę do profesjonalnego nagrywania i reszta w celach typowo rozrywkowych. Są jednak ludzie którzy w tym wynalazku ujrzeli ogromny potencjał i wykorzystują go na tysiące sposobów. Nie dziwne jest oczywiście, że dron z kamerą to idealny sprzęt dla wojska czy policji. Podczas akcji zwiadowczej taki mały dron może okazać się wręcz nieocenioną pomocą, ponieważ niwelują całkowicie zagrożenie życia ludzkiego. Lecz są również o wiele bardziej przyjazne normalnemu człowiekowi kreatywne zastosowania. Istnieje na przykład pizzeria w stanach zjednoczonych, która swoje towary dostarcza klientom właśnie za pomocą dronów. Quadrocopter z odpowiednio mocnym silnikiem jest w stanie unieść nawet kilka dużych pizz. Pozwala to na znaczne szybsze zaspokojenie głodu klienta. Taki zwykły dron może również zaoszczędzić wiele wysiłku pracownikom miejskim.

W Barcelonie używa się ich do inspekcji kanalizacji, jak wiadomo takie drony nie mają węchu, więc nie przeszkadza im poruszenie się w nieprzyjemnych zapachach. Są również drony które wyręczą po części w pracy rolników. Niektóre modele zostały bowiem specjalnie przystosowane do tego aby robić opryski na polach.