Efektowny sufit napinany

 

Sufity napinane cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, których znudziły lub rozczarowały tradycyjne technologie. Powłoki sufitowe wykonane z PCV lub tkanin poliestrowych zawdzięczają swoją rosnącą popularność trwałości oraz, łatwości i szybkości montażu oraz bardzo efektownym formom jakie mogą przybierać. Producenci oferują sufity napinane w różnych wariantach od czego zależy ich cena.

Warianty cenowe sufitów napinanych

ile kosztują sufity napinaneIstnieje wiele czynników, od których zależy ile kosztują sufity napinane. Analizując oferty producentów można określić mniej więcej rozpiętość cen kształtującą się pomiędzy 60, a 300 złotych za metr kwadratowy. Pierwszą linią podziału cenowego jest rodzaj materiału z którego jest wykonany sufit napinany. Tańsze są powłoki z PCV, które wymagają też większego nakładu pracy podczas montażu. Tkaniny poliestrowe są droższe ale posiadają więcej zalet. Rozpatrując zakup sufitu napinanego musimy brać pod uwagę korzyści jakie osiągniemy. Chodzi tu przede wszystkim o oszczędności podczas użytkowania sufitu. Nie wymaga on nakładów na remonty i malowanie przez bardzo długie lata jego żywotności. Główną zaletą jest bogactwo możliwości aranżacyjnych. Powłoki o różnych kolorach można łączyć ze sobą w procesie zgrzewania. Za taki sufit zapłacimy więcej niż za jednobarwny. Bardzo ciekawą choć droższą odmianą są sufity napinane z nadrukiem. Możemy zlecić wykonanie dowolnego nadruku w postaci zdjęcia lub logo firmy. Propozycje firm tej branży nie kończą się jednak na sufitach jednopowłokowych. Wyjątkowo dekoracyjne sufity napinane wykonane z więcej niż jednej powłoki będą wymagały większych nakładów pieniężnych ale w zamian otrzymamy świetny efekt końcowy. Przy wycenie należy brać pod uwagę ilość punktów świetlnych, które znajdą się na suficie. Mamy do dyspozycji oświetlenie ledowe i światłowodowe co również wpłynie na cenę.

Czynników determinujących koszt zakupu sufitu napinanego jest więcej jak chociażby ilość kątów i wysokość montażu. Najważniejszym momentem przy określaniu ceny za sufit napinany jest wizyta przedstawiciela firmy sprzedającej w naszym lokalu. Po wykonaniu wszystkich pomiarów, wyborze materiału i wersji sufitu otrzymamy ostateczną wycenę. Warto pamiętać, że firmy udzielają rabatów przy większych powierzchniach.