Fototapety zamiast płytek?

Jeśli twoja kuchnia wydaje ci się już nudna przez te jednokolorowe, mało kreatywne płytki, będzie to dla ciebie dobra informacja. Płytki zostają wyparte przez fototapety. Brzmi trochę niewiarygodnie, prawda?

Jakie zalety mają nowoczesne fototapety na wymiar?

fototapeta

Chyba każdy marzy o tym, żeby jego przestrzeń w domu była niezwykła i zarazem niepowtarzalna. Próbujemy tę niezwykłość zbudować w różny sposób – kupując naklejki na ścianę, malując ściany na żywy kolor, poszukując wciąż ciekawszych dodatków, mających ubarwić wnętrza naszych mieszkań. Kuchnię i łazienkę zazwyczaj urządzamy w stonowanych kolorach, by zarówno kąpiel, jak i gotowanie ulubionych potraw, były spokojnym i radosnym doznaniem. Płytki w kuchni powinny być, według stereotypowego myślenia, typowo kuchenne – najlepiej z jakimś motywem rodem z lodówki czy ogródka. Czy ciebie też to nudzi? Jeśli tak – koniecznie wypróbuj najnowszy trend, którym są atrakcyjne fototapety na wymiar stworzone ze specjalnego, nieprzemakającego materiału. Co też ważne – można z nich także z łatwością zmyć wszelkiego rodzaju brud – od tłustych plamy, po te zrobione farbą, mazakami, kredkami czy winem. Miłośnicy niestandardowych rozwiązań powinni być zadowoleni, bo fototapeta na wymiar stała się niekwestionowanym numerem jeden wśród aktualnych trendów i jest obecnie kupowana o wiele częściej niż typowe płytki. Do wyboru mamy nie tylko typowo kuchenne wzory – każdy z nas znajdzie coś dla siebie – od pięknych widoków z naszych rodzimych Mazur, po wybrzeża Kalifornii. Nie bez wyboru pozostaną także rodzice. Dla ich pociech została stworzona oddzielna pula, a wśród nich piękne fototapety dla dzieci. Zarówno te, mające na celu jedynie zabawę, jak i te edukacyjne, na których dziecko może zapisywać nazwy warzyw, owoców czy potraw.

Wszystko wskazuje więc na to, że to może być dla płytek bardzo trudny okres. Jeśli sprzedaż fototapet dalej będzie utrzymywać się na takim samym poziomie, jak teraz, sprzedawcy płytek mogą mieć niemałe kłopoty. A ty co wybierzesz? Nudne płytki, a może niekonwencjonalne fototapety?