Fronty akrylowe w kuchni

Urządzając kuchnie stawiamy głównie na rozwiązania praktyczne. Jeśli tworzymy meble na wymiar, do każdego rozwiązania możemy dobrać też produkowane pod nasze życzenie fronty. Stajemy przed wyborem – czy wybrać lakierowane, akrylowe czy fornirowane? Następnie musimy zdecydować, czy mają być to płyty połyskowe, czy matowe?

Jakie fronty wybrać?

fronty akrylowe producentJeśli urządzamy kuchnie ważna jest odporność materiału. Nie każdy dobrze radzi sobie z wysokimi temperaturami, wilgotnością i zabrudzeniami. Jednym z rozwiązań, które idealnie sprawdza się w kuchni, są płyty akrylowe. Możemy uzyskać je zarówno w wykończeniu matowym, lub z połyskiem. Dostępne są w wersji jednostronnej, lub dwustronnej, przy czym w większości sklepów różnica cenowa między tymi rozwiązaniami jest stosunkowo niewielka – mniejsza, niż w przypadku płyt lakierowanych. Oklejanie dwustronne pozwala uzyskać lepszy efekt estetyczny, oraz poprawia stabilność frontów. Jeśli zależy nam na wyborze wśród szerokiej gamy barw, fronty akrylowe producent proponuje nam zwykle w kilku lub nawet kilkudziesięciu odcieniach. Takie płyty są odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Fronty z matowym wykończeniem są szczególnie odporne na powstawanie na ich powierzchni śladów odcisków palców. Dodatkowo porównując fronty akrylowe z lakierowanymi można zauważyć, że na tych pierwszych uzyskamy większy stopień połysku. Na wykonanie takich frontów zwykle nie trzeba też długo czekać.

Choć fronty zwykle kojarzą nam się z meblami kuchennymi, sprawdzą się też w wystroju salonu czy łazienki. Pływa akrylowa o ciekawiej barwie i wysokim połysku będzie dobrze komponowała się w jasno oświetlonym pokoju, gdzie światło będzie ciekawie odbijać się na jej powierzchni. Takie wykończenie pozwala optycznie zwiększyć przestrzeń i jest relatywnie tanim rozwiązaniem w wystroju wnętrz