Gzie kupić książki katolickie?

 

Wychowując dziecko w wierze katolickiej z pewnością zdarzyło nam się usłyszeć pytanie na które odpowiedź była nam nieznana. W takiej sytuacji świetnym pomysłem jest podsunięcie naszemu dziecku książek katolickich odpowiednio dostosowanych do ich wieku. Nie każdy z nas potrafi w jasny sposób wytłumaczyć kwestie religijne kilkuletniemu dziecku, a autorzy niektórych pozycji zrobili to doskonale. 

Rola książek w życiu katolika

księgarnia katolickaW wielu przypadkach również my sami borykamy się z pytaniami, które ciągle zaprzątają nam głowę. Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, ale również w wielu przypadkach zakłamania. Zdecydowanie lepiej po odpowiedź sięgnąć do źródeł, które mają swoje podstawy w nauczaniach kaznodziei. Na rynku książek katolickich każdego miesiąca pojawia się wiele nowości. Nie są to już jedynie modlitewniki czy śpiewniki, ale książki, które mogą otworzyć nam oczy w wielu kwestiach wiary. Napisane przez duchownych dają nam pewność, że zawarta w nich wiedza jest w pełni rzetelna. Ponadto liczba pozycji sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie, nawet jeśli chodzi o preferowany styl pisania. Z pewnością ważny jest równy sposób przekazu. Każdy z nas jest na innym etapie wzrostu duchowego, dlatego pozycje, które wybieramy powinny być dla nas jasne, ale również nowym wyzwaniem. Jeśli interesuje nas dobrze zaopatrzona księgarnia katolicka najlepszym wyborem będzie ta internetowa. Mamy w niej bowiem dostęp do tysięcy pozycji religijnych, które mogą trafić prosto pod nasz dom. Jednak największym minusem jest niemożność zapoznania się z zawartością. Wielu ludzi nie jest w stanie wybrać odpowiedniej pozycji jedynie na podstawie opisu z okładki.

Ciągły pęd dzisiejszego świata oraz dominacja technologii sprawiają, że coraz więcej osób czuje się w nim zagubionych. Z jednej strony zewnętrzny świat, a często bliscy ludzie narzucają nam destrukcyjne wartości, które nie są zgodne z naszym wnętrzem. Czujemy się odosobnieni w swoim postrzeganiu rzeczywistości, książki katolickie natomiast mogą stać się dla nas wyrozumiałym kompanem.