Hotel, motel, pensjonat? – Instrukcja zakładania

Miałam bardzo dużo szczęścia w życiu, że urodziłam się w swojej rodzinie. Nigdy niczego mi nie zabrakło, bo rodzice ciężką pracą dorobili się dużego majątku. Mnie też uczono od zawsze, że pieniądz to rzecz nabyta i że łatwo je stracić, dlatego powinnam pracować.

Założenie hotelu nie jest łatwe, ale możliwe

jak założyć hotelPo ślubie, urodziłam dwie śliczne dziewczynki, i oczywiście siedziałam w domu, co zaczynało mi coraz bardziej przeszkadzać. Zaczęłam myśleć, czym mogłabym się zająć póki wychowuję dzieci. Może założę hotel? – myśl wzięła mi się stąd, że już kiedyś z mężem podeszliśmy to tematu starej kamienicy, w której po remoncie można by zrobić pokoje hotelowe. On ma swoją pracę, a hotel mógłby być mój. Mogłabym zająć się jego prowadzeniem, dzięki temu byłabym w domu jeszcze jakiś czas. Musiałam się dowiedzieć od strony formalnej jak założyć hotel. Zapewne początek był taki jak przy każdej innej działalności gospodarczej, dalej jednak był pewnie gąszcz przepisów, które regulowały wyposażenie oraz warunki sanitarne. W hotelu serwuje się przecież jedzenie. Do tego ochrona przeciwpożarowa. Gdy znalazłam wstępne informacje na temat założenia hotelu, wyczytałam tam, że muszę jakoś zaszeregować swój hotel oraz zgłosić go do oceny gwiazdkowej. Planowałam mieć nie mniej niż cztery, ale dopiero teraz dowiedziałam się, że to też kosztuje. Założenie hotelu, wcale już nie wydawało mi się takie proste. Wiedziałam, że są to przepisy i obwarowania, ale powoli zaczynałam wątpić. Mój mąż jednak powiedział, żebym się nie bała, założyła ten hotel, on mi pomoże.

Właściwie czemu nie? Jeśli mam wsparcie bliskich, to aż szkoda nie skorzystać. Przeczytałam jeszcze raz informacje krok po kroku co powinnam zrobić i następnego dnia byłam gotowa na postawienie pierwszych kroków.