Hurtownia papierosów i tytoń w ogrodnictwie

tytoń oskrzydlony

Tytoń kojarzy się nam przede wszystkim z produkcją papierosów. Nie jest to więc dobre skojarzenie, biorąc pod uwagę liczne skutki uboczne palenia tytoniu. Jednak poza powszechnym obiegiem znane są inne odmiany i zastosowania tytoniu. Jedną z dziedzin, gdzie tytoń jest coraz częściej stosowany jest ogrodnictwo.

Czy hurtownia papierosów sprzedaje także sadzonki tytoniu?

tytoń ozdobny
Prawdopodobnie szybciej byśmy znaleźli takowe cebulki w dobrze zaopatrzonym sklepie ogrodniczym, niż w miejscu takim jak hurtownia papierosów marcin. Jednak nie przesądzajmy sprawy. Niektóre hurtownie maja przecież bogatą ofertę, po to, by hurtownia marcin opinie stale były pozytywne. Wróćmy jednak do samego tytoniu. Jakie gatunki są uprawiane w ogrodach? Jest to:

tytoń oskrzydlonyTytoń leśny to bardzo duża roślina, o podłużnych liściach i wiszących, kielichowatych, jasnych kwiatach. Jest to roślina jednoroczna. Zaczynają swoje kwitnienie już w czerwcu, a kończą w okresie jesiennym. Preferuje świeże gleby. Tytoń oskrzydlony jest zupełnie inny. Jest niższy, ma kolorowe kwiaty, w różnych odcieniach różu, fioletu, jak również kwiaty białe. Kwitną przez całe lato, a intensywny zapach ich kwiatów wabi piękne motyle.

Tytoń Sandera jest podobny do tytoniu oskrzydlonego. Jest jednak niższy, jego kwiaty przybierają więcej barw, ale nie posiadają one zapachu. Nadaje się nawet do uprawy doniczkowej, ze względu na swoje niewielkie rozmiary.

Więcej informacji na stronie: http://www.mojpieknyogrod.pl/ogrod-ozdobny/artykul/tyton-1