Donice betonowe i przetarg na budowę parku

donice betonowe

Od lat prowadzę firmę budowlaną, nie jest to łatwa branża, gdyż konkurencja jest bardzo duża. Najbardziej przekonałem się o tym, gdy wystartowałem w przetargu na budowę parku miejskiego.

Donice betonowe i siedziska z drewna

donice betonoweOchotników było sporo, a projekt był dosyć skomplikowany. Oczywiście dużo robiła cena. Wygrywa ten, który zaproponuje najniższą cenę. Nie było to łatwe z tego względu, że ktoś zażyczył sobie naprawdę nie tanie materiały. Z racji, że już trochę znam rynek mojej firmie udało się przetarg wygrać. Na początku zaczęliśmy kłaść płyty chodnikowe, gdyż od tego zwykle zaczyna się całą inwestycję. Płyty chodnikowe betonowe szybko się kładzie w związku z tym robota zajęła nam parę dni i czas było przystąpić do konkretów. Na pierwszy ogień poszła mała architektura miejska. Zgodnie z planami postawiliśmy metalowe stojaki na rowery, a także ławki i duże donice betonowe z siedziskami z drewna, w których posadzono bratki, tulipany oraz azalie i begonie. Najciekawsza jednak była leżąca ławka parkowa. Wyglądem przypominała ona kozetkę u psychiatry, ale była wykonana z betonu. Bardzo fajnie wkomponowała się w nowoczesny styl architektoniczny całego parku. Następnie przystąpiliśmy do budowy placu zabaw dla dzieci, a także ustawiania betonowych stołów do ping ponga i szachów. Na koniec została nam mała architektura ogrodowa czyli fontanny, oczko wodne przez które przechodzi mostek, a także latarnie i oczywiście zielone kąty. Inwestor zażyczył sobie nawet, aby postawić piękną altanę z miejscem do grillowania.

Park wyglądał naprawdę okazale i nie mogłem doczekać się aż trawa wzrośnie, a kwiaty zakwitną, z pewnością będzie on wyglądał pięknie. Realizacja projektu zajęła nam ponad pół roku. Pracowaliśmy do ostatnich dni, a efekt końcowy był naprawdę widowiskowy.