Jak utylizować odpady spożywcze?

Jak wygląda utylizacja spożywczych resztek, śmieci, które codziennie, każdego dnia nam towarzyszą? Co z nimi robimy, a co powinniśmy robić, gdzie je przechowujemy, gdzie wyrzucamy, co dzieje się z nimi dalej? Czy kiedykolwiek się nad tym zastanawialiśmy? Powinniśmy, bo to są nasze tematy, które dotyczą nas i z którymi każdy z nas jest bezpośrednio związany. Jeżeli są to tematy nas dotyczące, to zdecydowanie powinniśmy się w nie angażować.

Śmieci w naszej kuchni

utylizacja odpadów spożywczychTeraz możemy prześledzić sobie jaką drogę przechodzą w naszych domach nasze śmieci. Tutaj akurat sytuacja wygląda bardzo podobnie w większości domów. Po pierwsze, to wyjmujemy coś z lodówki, czy z siatki, bo właśnie wróciliśmy z zakupów. Rozpakowujemy produkt i wyrzucamy do kosza na śmieci. Czy zastanawiamy się do jakiego i czy w ogóle posiadamy kilka pojemników? No właśnie, takich domów pewnie można ze świecą szukać, a utylizacja odpadów spożywczych ciągle jest tematem, który jest traktowany przez nas po macoszemu. Wyrzucamy śmiecia i pozbywamy się problemu, nie zastanawiając się w ogóle, że właśnie w tym momencie on staje się problemem, ponieważ nie zostanie właściwie zutylizowany. Kolorowe pojemniki na śmietnikach nie są po to, aby ciekawie i kolorowo wyglądały, ale po to, żeby dokonywać segregacji śmieci przy ich wyrzucaniu. My w większości jesteśmy jeszcze jednak niestety słabo uświadomieni, jak ważna jest segregacja.

Pamiętajmy, że każdy z nas może świadomie dokonywać segregacji śmieci, a nawet powinien, bo to jest taki nasz niepisany ludzki obowiązek, jeżeli oczywiście zależy nam na środowisku i naszej planecie. To wszystko jest dla naszego dobra i dla dobra naszych dzieci, czy wnuków, a nie po to, żeby utrudnić nam życie. Chodzi tylko o samoświadomość i odpowiedzialność.