Jak wybrać dobrą przyczepę rolniczą?

Przyczepa rolnicza znajdować się musi na wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego. Dzięki niej można wygodnie zbierać plony z pola. Jest wielu producentów przyczep oferujących niezliczone modele sprzętowe. Jednak nie wszystkie z nich są godne uwagi. Warto jest wiedzieć o czym trzeba pamiętać przy wyborze przyczepy.

Przyczepy rolnicze z mocnych materiałów

nowe przyczepy rolnicze tandemPrzede wszystkim taka przyczepa musi być wykonana z dobrych, trwałych, mocnych materiałów. Takie nowe przyczepy rolnicze tandem mają często udźwig sięgający kilkunastu ton. Jeśli materiały nie byłyby pierwszej jakości to taka przyczepa szybko by zaczęła się odkształcać, pękać, a podwozie by się zapadło. Dlatego też warto dopytywać jakiego gatunku są materiały z których wykonana jest przyczepa. Druga kwestia to właśnie udźwig i pojemność. Nie jest to, to samo. Przyczepa może być pojemna, ale mieć mały udźwig, nadaje się wtedy do zbierania lekkich rzeczy, np. owoców. Mniejsza przyczepa ale znosząca większe obciążenie nada się na przykład pod belki siana. Zatem przyczepa musi być dopasowana do tego, co będzie w niej przewożone. Korzystne jest wybranie przyczepy od znanego producenta. Takie nowe przyczepy rolnicze tandem będą idealne, ponieważ mają długa gwarancję. Do tego mamy pewność, że taki producent nie sprzedałby towaru wadliwego czy drugiej jakości. Jedną z ważniejszych rzeczy w przyczepie jest także wywrotka. Ona umożliwia zrzucenie towaru z przyczepy na ziemię. Ułatwia i przyspiesza to rozładunek.

Wywrotka jest szczególnie ważna w przypadku przenoszenia ciężkich rzeczy, które jednak nie są delikatne i można je w ten sposób zrzucać. Na przykład owoce by się poobijały, ale ziemniaki już nie. Dobra przyczepa rolnicza tandem to zakup na lata, który zwróci się w ciągu użytkowania.