Jak wybrać dom seniora dla bliskiej osoby?

dom seniora

Decyzja o oddaniu bliskiej osoby starszej do domu opieki zazwyczaj nie jest łatwa. Niestety wiele zostało nagłośnionych spraw pokazujących do jakich nieprawidłowości dochodzi w niektórych z państwowych domów opieki.

Dom seniora w Jastrzębiej Górze to dobre miejsce

dom senioraJak pokazują jednak przeprowadzane systematycznie każdego roku kontrole sytuacja dotycząca domów seniora znacznie się poprawiła. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze takiego ośrodka? Pytajmy i bądźmy dociekliwi. Jeżeli mamy możliwość aby o opinię poprosić osobę, która w interesującym nas domu seniora przebywa czy przebywała to zróbmy to bez wahania – takie opinie są najcenniejsze i zdecydowanie najbardziej wiarygodne. Nie ma drugiego tak dobrego źródła informacji niż opinia osoby, która na własnej skórze doświadczyła jak wyglądają takie miejsca. Ponadto szukajmy opinii w internecie. Pamiętajmy jednak, iż internet jest źródłem, któremu nie do końca można zaufać – często stosowaną techniką marketingową jest zamieszczanie w internecie pochlebnych komentarzy przez właścicieli firmy oraz negatywnych przez konkurencję. Bardzo pomóc nam przy wyborze domu opieki może także odwiedzenie takiego miejsca i osobiste rozejrzenie się jak to wygląda. Tak zrobiła jedna z kobiet chcąca oddać swoją mamę do jednego z dom seniora w Jastrzębiej Górze nad morzem: ,,Opinie w internecie były bardzo dobre ale jak pojechałam na miejsce to okazało się, że ośrodek wygląda trochę inaczej. Warunki oferowane osobom starszym odbiegają od tych zamieszczonych w broszurach reklamowych czy na forach internetowych.

Po tej wizycie zrezygnowałam z tego domu opieki i znalazłam inny w którym warunki pokrywały się z tymi oferowanymi. Przyznaję, że gdyby nie ta wizyta to moja mama znalazłaby się w tym ośrodku.” – przyznaje.