Jak wybrać idealny zlew?

Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonującą kuchnię bez kilku podstawowych elementów. W codziennym życiu wiele osób nie zwraca większej uwagi na takie sprzęty jak lodówka, kuchenka czy odpowiednio dobrany zlewozmywak, ale gdyby ich zabrakło, życie z pewnością nie byłoby już takie łatwe. Dlatego, kiedy z żoną zaczynaliśmy projektowanie naszej nowej kuchni, chcieliśmy przede wszystkim postawić na jakość. 

Co warto wiedzieć przed zakupem zlewu?

zlew okrągły z granituNie mieliśmy zamiaru powtarzać remontu co kilka lat, dlatego musieliśmy mieć pewność, że wybrane przez nas wyposażenie będzie naprawdę wytrzymałe. Nasza kuchnia była połączona z jadalnią i z tego powodu zależało nam na stworzeniu rodzinnego, przytulnego wnętrza. Mamy dwójkę małych dzieci, dlatego musieliśmy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby meble były odporne na różne mechaniczne uszkodzenia i nie miały zbyt wielu ostrych kantów. Podobnie wyglądał wybór takich produktów jak lodówka, kuchenka czy zlewozmywak. Nasze pociechy bardzo chętnie pomagały nam w myciu naczyń — przede wszystkim uwielbiały ochlapywać się wodą. W efekcie zlew okrągły z granitu wydawałam nam się najlepszym możliwym wyborem. Nie musieliśmy się martwić o żadne niebezpieczne krawędzie, a sam sprzęt był niezwykle wytrzymały i ryzyko, że dzieci mogłyby go w jakikolwiek sposób uszkodzić, praktycznie nie istniało. Co więcej, wybrany przez nas zlew świetnie pasował do charakteru całego wnętrza, a także był bardzo pojemny, dzięki czemu zmywanie po rodzinnym obiedzie nie było już żadnym wyzwaniem.

Generalny remont zazwyczaj jest czymś, co nieco nadwyręża domowy budżet. Nawet jeśli ma się zaplanowane wszystkie wydatki, może zdarzyć się nagła awaria, która zmusi do wydania nieco większej kwoty. Mimo to od zawsze uważałem, że w takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka warto zainwestować, żeby jeden remont wystarczył na długie lata. Dobra jakość często idzie w parze z wyższą ceną, ale gdy ktoś myśli przyszłościowo, wie, że jest to opłacalna decyzja.