Jak zbudować saunę w swoim domu?

 

Korzystanie z sauny, dostarcza nam wiele korzyści zdrowotnych. Jednak dysponując coraz mniejszą ilością czasu, często rezygnujemy z tej przyjemności, na rzecz innych aktywności. Co można zrobić, aby to zmienić i mieć czas również na odpowiednie wygrzanie naszych ciał?

Zdrowie i relaks w naszych domach

zdrowe sauny parowe domoweOd dłuższego już czasu, śledzę nowości w tzw. branży zdrowego trybu życia. I faktycznie żyjemy w czasach, wielkiego wzrostu technologicznego. To co kiedyś było możliwe tylko w specjalnych obiektach, teraz jest możliwe w naszych domach. Możemy korzystać z hydromasaży, sauny i innych przyjemności w zaciszu naszych domostw. To do czego chcę zachęcić, to zdrowe sauny parowe domowe wersje zabudowy. Zbudowanie ich w obecnych czasach jest bardzo proste i możemy to zrobić na dwa sposoby. Jednak zanim o nich powiem, należy wymienić kilka korzyści z posiadania takiego miejsca. Oprócz komfortu psychofizycznego, sauna parowa: pozwala na utratę kalorii, oczyszcza drogi oddechowe, zwiększa odporność organizmu, usuwa toksyny, poprawia kolory skóry, zwiększa elastyczność mięśni, zapobiega urazom podczas treningów, usuwa stres, łagodzi podrażnienia zatok i wiele innych. Jak widzimy korzyści są na tyle duże, aby poważnie zainteresować się taką sauną w domu. Oczywiście, można taką saunę wybudować samemu, jest to jednak proces wymagający podstawowej znajomości metod obróbki drewna, oraz wprawy w posługiwaniu się narzędziami budowlanymi. Dlatego polecam sposób drugi, mianowicie skorzystanie z oferty firm specjalizujących się w projektowaniu i budowaniu saun. Jeśli już zdecydujemy się na daną firmę, pierwszym krokiem jest wizyta w naszym domu – doradcy, który zaproponuje najlepsze ustawienie sauny i model który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Następny etap – to projektowanie. Tutaj otrzymamy różne propozycje, które będą uwzględniały nasze gusta, oraz odpowiednie dostosowanie do pomieszczenia. Sama budowa i podłączenie to już właściwie formalność.

Wszystko przebiega tak sprawnie, że od momentu zaproszenia doradcy do efektu końcowego, czyli możliwości skorzystania z sauny, nie minie więcej niż dwa tygodnie. Po tym czasie, możemy korzystać z domowego spa, a w przypadku usterek zawiadamiamy naszego doradcę.