Jak zostać artystą z pomocą sprężarki?

 

Na rynku istnieje bardzo duży wybór różnorodnych sprężarek. Można ich z powodzeniem używać do aerografu, który wykorzystuje się między innymi do artystycznego malowania samochodów, czy innych płaszczyzn.

Jak zarobić na dużej sprężarce i aerografie?

sprężarka powietrza 300lJeśli mamy talent i chcemy zająć się przyozdabianiem różnych elementów, musimy zakupić odpowiedni sprzęt. Sam aerograf jest oryginalnym narzędziem, którego używa się jak małego „pistoletu” z farbą. Działa na zasadzie ręcznego rozpylania farb, a charakteryzuje się swobodnym operowaniem podczas pracy. Poza ozdabianiem aut, aerografu używa się do prac retuszerskich,modelarskich, czy konserwatorskich. Przez stosowanie wymiennych końcówek uzyskać można różnej długości strumienie farby. Często używa się go w malarstwie hiperrealistycznym, jednakże krytycy sztuki nie podchodzą do tej techniki na poważnie, zarzucając jej zbyt techniczne ukazywanie rzeczywistości. Dobrej jakoś aerograf otrzymamy za kilkaset złotych. Wybór odpowiedniej sprężarki to zupełnie inna historia. W zależności od wielkości, inaczej przebiega proces zasysania. Sprężarka powietrza 300l posiada sporą objętość i po jednokrotnym uruchomieniu starcza na dosyć długie użytkowanie. Mniejsze objętościowo należy częściej włączać, a to może spowodować ich awarię. Podczas malowania aerografem samochodu istotna jest precyzja, dlatego warto zastanowić się nad sprzętem, którego nie trzeba będzie co chwilę uruchamiać. Oczywiście, chodzi o oszczędność czasu i stałość wykonywania pracy. Kiedy skończy się ilość sprężonego powietrza w urządzeniu, aerograf przestanie działać. Możemy stanąć w połowie pracy, dlatego ważne jest, by kontrolować pracę urządzenia. Ceny większych sprężarek zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

W połączeniu z aerografem, nie jest to mała kwota na początek, ale czego nie robi się dla interesującej pracy? Zwłaszcza, że branża się rozwija i zainteresowanie na oryginalne malunki nie maleje. Warto też dodać, że na wysokiej jakości dziełach aerograficznych można dobrze zarobić.