Jaką pościel kupić do łóżeczka dziecięcego?

Moja przyjaciółka niedługo miała zostać mamą. Postanowiliśmy razem z kilkami innymi jej przyjaciółkami urządzić jej baby shower. Każda z nas miała za zadanie kupić jej jakiś mały drobiazg, który przyda jej się w opiece nad niemowlęciem. Ja zdecydowałam się, zakupić jej pościel do łóżeczka niemowlęcego. Udałam się w tym celu do sklepu.

Kupno pościeli o wymiarach 120×60

pościel dla dzieci do łóżeczka 120x60Dopiero kiedy zobaczyłam w sklepie mnogość różnych pościeli dziecięcych uświadomiłam sobie, że nie mam zielonego pojęcia w jakim rozmiarze powinna być taka pościel. Musiałam poprosić o pomoc sprzedawczynię. Na szczęście była ona zorientowana w takim temacie. Powiedziała mi, że pościel dla dzieci do łóżeczka 120×60 powinna być odpowiednia. Jest to standardowy rozmiar pościeli niemowlęcej, więc jeśli przyjaciółka nie zamawiała sobie specjalnie kołderki dla dziecka na zamówienie to na pewno będzie ona miała takie wymiary. Kupiłam pościel w fajne, bajkowe wzory które z pewnością spodobają się nie tylko dziecku, ale też przyszłej mamie. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że pościel ta była wysokogatunkowa, dzięki temu miałam pewność, że będzie ona trwała i wytrzymała. Dokonałam zakupów, a potem poprosiłam o to, aby zapakować produkt na prezent. Na przyjęciu przekonałam się, że mój prezent najbardziej przypadł do gustu przyszłej mamusi. Bardzo się z tego faktu ucieszyłam.

Od razu przymierzyłyśmy pościel do łóżeczka i okazało się, że pasuje idealnie. W dodatku była ona miła w dotyku i zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu dziecko nawet w największe upały nie spociłoby się i nie skopywało w nocy, ponieważ jest mu za gorąco. Dodatkowo materiał miał właściwości antybakteryjne, co było bardzo ważne przy produktach tekstylnych dla tak małych dzieci.