Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

 

Właściwa temperatura w domu to podstawa, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy robi pojawia się nieprzyjemny chłód. Wszystkie pomieszczenia są ważne pod tym względem, jednak na szczególną uwagę zasługuje łazienka, gdzie ogrzewanie ma znaczenie nie tylko w zakresie ciepła, ale również pojawiającej się tam wilgoci.

Rodzaje grzejników łazienkowych

grzejniki łazienkowePrzyjemne ciepło w łazience zapewnia komfort korzystania z tego pomieszczenia, a także zapobiega rozwojowi pleśni. Grzejniki łazienkowe są dostępne w marketach budowlanych i sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ich szeroki wybór pozwala na dostosowanie urządzenia do wielkości łazienki, jej aranżacji oraz możliwości finansowych klienta. Nadal najbardziej popularne są klasyczne, białe grzejniki drabinkowe. Producenci oferują jednak produkty w innych kolorach, np.: czarne, szare, czy różowe, o rozmaitych kształtach i gabarytach. W sklepach znajdziemy grzejniki łazienkowe o różnej ilości profili, które mogą służyć, jako wieszak lub suszarka. Typowo zbudowane grzejniki wypierane są przez urządzenia o asymetrycznej konstrukcji, a także takie, które można umieszczać w kątach. W zależności od rodzaju podłączenia producenci oferują grzejniki boczne, dolne oraz centralne, a niektóre modele posiadają dodatkowo możliwość podłączenia grzałki. Grzejniki łazienkowe są pokrywane specjalnym preparatem, który impregnuje powierzchnię, chroniąc ją przed wpływem wilgoci.  Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na jego moc grzewczą.

Odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy zapewni optymalną temperaturę w pomieszczeniu, a także dzięki właściwemu rozstawieniu profili umożliwia suszenie, np.: ręczników. Ciekawy design dostępnych obecnie urządzeń pozwala również na stworzenie w łazience niebanalnej aranżacji i podniesienie jej walorów estetycznych.

Więcej rodzajów grzejników łazienkowych na: https://www.jaga.com.pl/