Jakie funkcje spełniają tablice interaktywne?

Interaktywność to wzajemne oddziaływanie na siebie, a interaktywny przedmiot to taki przedmiot, którym potrafimy z łatwością sterować. W szkolnictwie najnowsze tablice interaktywne, pojawiają się obok starszego, tradycyjnego modelu, czarnej tablicy.

Jakie są rodzaje tablic interaktywnych?

tablice z interaktywnościąTablice interaktywne są przez prąd i posiadają oprogramowania, tak jak komputery. Dzięki rozbudowanym funkcjom znajdują szerokie zastosowanie, szczególnie w biznesie oraz w szkolnictwie. Możemy sterować nimi dzięki podłączeniu ich do komputera bądź projektora. Jednocześnie posiadają panel z przyciskami, który pozwala na dostosowywanie funkcji do naszych potrzeb. Tablice z interaktywnością również mogą być wykorzystywane jak standardowe tablice. Możemy na ich powierzchni zapisywać notatki, które następnie możemy ścierać. Jednakże posiadają też inne funkcje. Dzięki nim osoba prowadząca prezentację jest w stanie na przykład rysować idealnie proste linie, przybliżać lub oddalać rysowany przedmiot, wprowadzić do prezentacji filmy i inne obrazy audiowizualne. Dzięki takiemu zastosowaniu będziemy w stanie przykuć uwagę odbiorcy podczas trwania całej prezentacji, jak i wprowadzić dynamizm do naszej wypowiedzi. Wszystkie materiały, wykorzystywane przez nauczyciela w procesie nauczania, takie jak mapy, wzory, schematy czy rysunki mogą teraz być skupione w jednym urządzeniu. Warto znaleźć sklep, który specjalizuje się w takich tablicach, by dobrać odpowiednie parametry tablic, jak i takie tablice, które nie będą pobierały dużej ilości energii.

Tablice interaktywne wykorzystują najnowsze technologie, do tego by możliwe było pokazanie nieograniczonej ilości elementów audiowizualnych podczas prezentacji. Pozwala to lepiej zgłębić temat, jak i przykuć uwagę odbiorców, co jest znaczące, chociażby dlatego że żyjemy w kulturze, określanej jako kultura obrazków.