Jakie okna wybrać?

okna

Od jakiegoś czasu budujemy własny dom. Budowa trwa już jakiś czas, mam nadzieje że niedługo się zakończy bo bardzo chce zobaczyć efekt końcowy. Obecnie dom ma już fundamenty oraz wszystkie ściany. Robotnicy zaczynają już stawiać dach.

Okna dźwiękoszczelne i kuloodporne

oknaPrawdopodobnie potrwa to jeszcze ponad miesiąc. Jednak kierownik budowy zapowiedział, że możemy powoli zamawiać okna. Postanowiliśmy więc wybrać się do dużego salonu w centrum Katowic. Sklep był naprawdę ogromny, nie jak punkt sprzedaży w Wodzisławiu. Okna PCV to bardzo ważny wybór. Od nich zależą rachunki za ogrzewanie oraz poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz. Postanowiliśmy więc nie oszczędzać na tym elemencie. Zastanawiamy się jednak jak dobre okna powinniśmy wybrać. Wydaje nam się że kupowanie najwyżej klasy okien kuloodpornych nie ma większego sensu. W naszym kraju strzelaniny rzadko się zdarzają, a takie okna Wodzisław są o wiele droższe od tradycyjnych. Kolejną kwestią jest także dźwiękoszczelność nasz dom znajduje się na uboczu, blisko lasu dlatego poziom dźwiękoszczelności nie musi być taki duży. Chociaż obawiam się że za parę lat wybudują coś koło naszego domu i wtedy hałas będzie nas denerwował. Chyba więc zainwestujemy w okna najwyższej klasy w tym temacie. Jest to zakup na wiele lat i chyba nie warto wybierać niższego standardu.

Kolejnym elementem są ramy. Najbardziej podobają mi się drewniane, stare obramowania. Jednak najbardziej energooszczędnymi są te wykonane z plastiku. Także w tym temacie chyba nie będziemy się zastanawiać.