Jakie są plusy wykorzystania taśm najezdniowych?

W trakcie rozmaitych prac wykonywanych w obrębie jezdni czy chodnika, konieczne jest jak najstaranniejsze oznaczenie terenu wyłączonego z ruchu, by uniknąć zagrożenia tak robotników, jak i osób postronnych. Poza standardowymi znakami ostrzegawczymi często stosuje się metody oznakowania poziomego, w tym specjalne taśmy.

Co wyróżnia taśmy najezdniowe na tle innych?

taśma najezdniowa żółtaPodobnie jak jej odpowiedniczki stosowane w biurze, elektronice czy przemyśle, taśma tego typu posiada warstwę samoprzylepną i jest odwijana z rolki. Na tym jednak analogie się kończą, bowiem jej najważniejszymi i unikatowymi cechami są odblaskowość oraz antypoślizgowość, którymi zwykłe taśmy nie mogą się poszczycić. Najpopularniejsza w użyciu jest zdecydowanie taśma najezdniowa żółta, ze względu na swój trudny do przeoczenia kolor – jest równie wyraźna w dzień, jak i nocą. Wykorzystanie tego artykułu do oznakowania i wyznaczania obszarów jest dość wygodne – podłoże należy posmarować specjalistycznym klejem, a później nałożyć na nie taśmę. Co ciekawe, po zakończeniu prac możliwe jest jej łatwe usunięcie w taki sposób, by nie pozostawić na jezdni śladów. Dzięki temu uczestnicy ruchu nie są wprowadzani w błąd przez nieaktualne oznakowania, a ulica na powrót wygląda estetycznie. Z uwagi na jej specjalistyczny charakter, taśma tego typu jest bardzo droga – rolka zawierająca sto metrów bieżących kosztuje około sześciuset złotych i jest to jeden z wariantów najtańszych.

Z całą pewnością taśmę najezdniową należy uznać za artykuł bardzo funkcjonalny i przydatny w okresie wszelkich robót drogowych. Dzięki swoim szczególnym właściwościom zapewnia ona wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim osobom znajdującym się w okolicy potencjalnego zagrożenia, niezależnie od pory dnia.