Jakie są zalety izolacji fundamentów?

 

Prawidłowo wykonana izolacja fundamentów jest bardzo istotna, ponieważ zabezpiecza nasze fundamenty przed wsiąkanie wód gruntowych. Dzięki niej w naszym domu nie pojawi się wilgoć a z czasem pleśń, która jest bardzo niebezpieczna.

Izolacja fundamentów – zalety oraz prawidłowe wykonanie

Izolacja fundamentów żelbetowych izolacja fundamentów żelbetowychpraktycznie niczym się nie różni od izolacji fundamentów wykonanych z betonu, murowanych z cegły lub kamienia czy drewna. Głównym zadaniem wszystkich typów izolacji zarówno przeciwwilgociowej jak i przeciwwodnej jest zabezpieczenie fundamentów przed wsiąkaniem w nie wody gruntowej. Dzięki  temu zabezpieczamy swój dom przed nadmierną wilgocią a z czasem przed pojawieniem się pleśni, która jest niebezpieczna, ponieważ wywołuje wiele chorób układu oddechowego. W zależności od terenu oraz poziomu wody wykonuje się izolację średnią albo ciężką. Różnią się one ilością materiałów użytych do izolacji, która powinna być wykonana w sposób staranny i dokładny, ponieważ nawet najmniejsza szczelina spowoduj pojawienie się wilgoci. Sam ostatnio szukałem firmy, która zajmuje się tego typu izolacjami. Chciałem, aby nasz dom był bezpieczny i czysty. Po skontaktowaniu się z właścicielem umówiliśmy się na spotkanie. Po omówieniu szczegółów pracownicy wzięli się do pracy. Po kilku dniach wykonali całą izolację. Oczywiście sprawdziłem czy nigdzie nie ma nawet najmniejszej szczeliny, nie było. Po wykonaniu izolacji poziomej zabrali się za izolację pionową, którą następnie trzeba było połączyć z poziomą dla lepszego zabezpieczenia budynku.

Na szczęście wszystko się udało i odkąd tu mieszkamy razem z rodziną a minęło już kilka lat na żadnej ze ścian nie pojawiła się pleśń. Jestem bardzo wdzięczny pracownikom, którzy wykonali izolację, ponieważ dzięki ich solidnej pracy mieszkamy w bezpiecznym i czystym domu.