Kiedy wybrać frezowanie?

frezowanie

Jak sama nazwa wskazuje obróbka, to nic innego jak obrabianie danego materiały czy przedmiotu. W przypadku obróbki cnc mówimy o komputerowym obrabianiu zazwyczaj metalu. Obróbka cnc jest ogólnym pojęciem, do którego można zaliczyć frezowanie lub toczenie.

Śląskie frezowanie do płaskich powierzchni

frezowanieFrezowanie cnc to metoda obrabiania, do której używa się specjalnej obrabiarki. Są to tak zwane obrabiarki numeryczne. Sterowane są one za pomocą mikrokomputerów, do których wgrywane są odpowiednie programy. Toczenie cnc to również metoda obrabiania zazwyczaj metalu. Również i przy toczeniu cnc używa się obrabiarek numerycznych. W obu przypadkach obrabianie materiału polega na jego skrawaniu. Jeżeli zastanawiamy się kiedy mamy wybrać obróbkę cnc to odpowiedź jest prosta. Jeżeli chcielibyśmy w dokładnych sposób obrobić materiał za pomocą komputera. Będzie to niezwykle dokładne i precyzyjne. Kiedy zależy nam na obrabianiu materiału, który ma płaską powierzchnię powinniśmy wybrać frezowanie śląsk. Dzięki niemu na płaskiej powierzchni będą mogły powstać nawet rowki. W przypadku toczenia cnc obróbce możemy poddać materiał, który ma powierzchnię kuli. Może być również w postaci stożka czy walca. Dzięki obróbce cnc przy wielu obrabianych ilościach zaoszczędzimy mnóstwo z czasu. Dzięki komputerom można zaprogramować produkcję masową, która będzie nadzorowana przez jedną osobę.

W przypadku obróbki ręcznej taka produkcja zajęłaby zdecydowanie więcej czasu. Jeśli zależy nam na szybkiej i dużej ilości to nie powinniśmy się zastanawiać i wybrać obróbkę komputerową.