Klasyczne i nowoczesne lampy sufitowe

 

Oświetlenie stanowi integralną część wyposażenia domu. Oprócz typowej dla siebie funkcji, czyli rozpraszania mroku, stanowi również element dekoracyjny. Odpowiednio dobrane lampki, lampy, kinkiety, plafony, oświetlenie stojące, czy też wiszące potrafi zmienić wygląd wnętrza zarówno w dzień, jak i w nocy. Na szczególną uwagę zasługują lampy sufitowe, które skutecznie oświetlają całość pomieszczenia i wprowadzają do niego stylowy nastrój.

Żyrandole do kuchni, salonu i sypialni

najwyższej jakości żyrandoleŻyrandole, czyli sufitowe lampy wiszące należą do jednych z najpopularniejszych grup oświetlenia, spotykanych w naszych domach i mieszkaniach. Można je zainstalować praktycznie w każdym pomieszczeniu z tym, że lampy będą się różniły stylistyką. W salonie możemy podłączać najwyższej jakości żyrandole, które będą podkreślały charakter miejsca. Sypialnie potrzebują dyskretnego, miękkiego światła, dlatego tutaj sprawdzą się lampy o delikatnych kształtach. Natomiast do kuchni powinniśmy wybrać prosty żyrandol z łatwego w utrzymaniu czystości materiału. Jeżeli pomieszczenie jest duże warto wprowadzić do niego kilka wiszących lamp, co pozwoli na równomierne rozmieszczenie światła. Klasyczne żyrandole, np. z lampkami w kształcie świec lub z kilkoma niewielkimi abażurami z pewnością zadowolą miłośników elegancji, tymczasem dzieci na pewno ucieszą się z lamp ozdobionych postaciami bohaterów z kreskówek.

Wybór żyrandoli jest bardzo szeroki. Producenci oferują modele ze źródłem światła skierowanym do góry, na boki oraz do dołu. Imponujące lampy pełne kryształów i chromu, a także dyskretne żyrandole z liczbą żarówek ograniczoną do kilku sztuk. Możliwości jest wiele, dzięki czemu możemy dopasować wiszącą lampę do rodzaju pomieszczenia, a także naszego osobistego gustu.