Kredyt konsolidacyjny a odnawialny

Wszystko co wiąże się z kredytami i nowoczesnymi produktami finansowymi jest bardzo popularne. Polacy chętnie zaciągają drobne pożyczki i równie chętnie biorą długoterminowe kredyty. Mamy także karty kredytowe, debety i specjalne limity w kontach. Niekiedy pokusimy się także o chwilówki i produkty pozabankowe, a jeśli nie dajemy rady ze spłatami wielu zobowiązań, to pozostaje nam jeszcze kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to ostateczne rozwiązanie przed bankructwem

kredyt konsolidacyjnyJeżeli w każdym miesiącu brakuje nam gotówki, lub jeśli chcemy mieć dodatkowe pieniądze na nieprzewidziane wydatki, to dobrym rozwiązaniem będzie kredyt odnawialny. Jest to stosunkowo nowy produkt, ale można śmiało powiedzieć, że jest to tani kredyt, który ma lepsze warunki niż na przykład debet w koncie czy karta kredytowa. Kredyt odnawialny oferowany jest przez większość banków i jeśli na przykład w danym banku mamy od dłuższego czasu rachunek na który wpływa nasza wypłata, to wszystkie formalności są bardzo proste. Jest to tak zwany kredyt na oświadczenie i nie trzeba wtedy przedstawiać żadnych dodatkowych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Bank na podstawie naszej zdolności wylicza nam stosowny limit w koncie i w każdej chwili będziemy mogli z niego skorzystać. Jeżeli wypłacimy jakąś kwotę to po jej spłaceniu limit się odnawia i na nowo mamy dostęp do takiej samej ilości środków. Kredyt konsolidacyjny ma niskie oprocentowanie, a odsetki naliczane są tylko od wypłaconej kwoty, a nie od całego limitu. Umowa podpisywana jest zazwyczaj na okres jednego roku, ale łatwo można ją przedłużyć.

Kredyty nie muszą oznaczać problemów – banki chcą odzyskać pieniądze, więc z pewnością rozważą inną formę zarządzania comiesięcznym wpływem na konto.

\

Dodaj komentarz