Kto w Bydgoszczy przyznaje dotacje?

 

Unia Europejska i jej finansowe wsparcie jest szansą dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. Zarówno dla tych, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą, jak i tych, którzy chcą dofinansować już funkcjonującą. To wiele możliwości, z których grzechem byłoby nie skorzystać. 

Dotacja unijna w Bydgoszczy

dotacje bydgoszczJeśli chcemy uzyskać dotację unijną, najpierw należy sprawdzić, czy spełniamy kryteria danego projektu. Kiedy już to zweryfikujemy pozytywnie, możemy przystąpić do złożenia wymaganych dokumentów. Nie jest ich dużo i wymagania nie dotyczą, w większości projektów, dostarczania zaświadczeń, czy też dokumentów, które trzeba by załatwiać w innych urzędach. Za projekty unijne może odpowiadać wiele instytucji, najczęściej są to Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Pracy, czy też Urzędy Miast i Gmin. W przypadku Bydgoszczy, każda z wymienionych instytucji ma własne projekty, zatem na starcie mamy tu więcej możliwości, bowiem więcej projektów jest realizowanych. Jeśli chcemy uzyskać unijne dotacje Bydgoszcz jest zatem strzałem w dziesiątkę. Dofinansowania dla firm, oscylują nawet w okolicach dwóch milionów euro, oczywiście mowa tu o przedsiębiorcach, którzy stawiają na innowacje i wdrażają nowe technologie. Jednak osoby, które ubiegają się o dotację, nie jako podmiot gospodarczy, również mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowy. Często rzędu kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Jak widzimy, są to niemałe kwoty, o które warto powalczyć, ponieważ dla wielu stanowią szansę i perspektywę na całe życie.

Szacuje się, że z tego typu projektów unijnych skorzystało już niemal milion rodaków, a ponad połowa z nich dostała to, o co walczyła. W uzyskaniu dotacji pomogą nam doradcy, którzy są ekspertami w tej kwestii i na pewno nie zostawią nas bez fachowej pomocy.