Który komputer gamingowy jest tani?

 

Granie, streamowanie, jak i e-sport wymagają mocnego i wydajnego komputera. Najlepiej takiego, który posiada kilka rdzeni, co nie tylko przyspieszy, ale również usprawni pracę urządzenia. Na szczęście wybór takich urządzeń jest naprawdę spory.

Tanie komputery dla graczy

tani komputer gamingowyDobry komputer do gier wcale nie musi być drogi, co zresztą dobrze widać po przeanalizowaniu ofert wiodących sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą urządzeń tego rodzaju. Bowiem markowy komputer możemy kupić już za niewiele ponad dwa tysiące – oczywiście mówimy o wersji stacjonarnej. Natomiast w przypadku komputerów przenośnych rzecz ma się nieco inaczej, gdyż najtańsze, a dobre urządzenie tego typu to wydatek minimum trzech-trzech i pół tysiąca złotych. Nie jest to mało więc nie ma się co dziwić, że gamerzy dużo częściej stawiają na sprzęt stacjonarny. Zwłaszcza, że gracze i tak spędzają większość czasu w jednym pomieszczeniu, gdyż e-sport, czy streamowanie wymaga znacznie więcej okablowania i towarzyszących akcesoriów. Tani komputer gamingowy może zostać nabyty także na raty lub w opcji leasingowej, z czego skwapliwie korzysta niemała część kupujących. To duże udogodnienie, które pozwala też rozważyć opcję zakupu nieco droższego sprzętu lub niezbędnych akcesoriów. Dobre komputery gamingowe można także zakupić w komplecie z monitorami, niekoniecznie od tego samego producenta, bowiem komputery sprzedawane w zestawie z monitorem są z reguły słabsze, a co za tym idzie, znacznie mniej wydajne.

Jak widać, zakup dobrego, a zarazem taniego komputera dla graczy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Na pewno będzie to zajęcie czasochłonne, jednakże warte zachodu, gdyż porównywanie ofert prowadzi nas wprost do zrobienia najbardziej korzystnego zakupu.