Łatwy montaż paneli na podczerwień w domu

 

W trakcie budowy domu jednorodzinnego właściciele szukają różnych sposobów na to, by zaoszczędzić na rachunkach po wprowadzeniu się do takiego domu. Szczególnie ważny jest właściwy wybór instalacji grzewczej.

Panele na podczerwień: funkcja grzewcza i dekoracyjna

niedrogie ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowymNa polskim rynku pojawiły się takie rozwiązania jak panele na podczerwień. Takie panele są w stanie zagwarantować poczucie komfortu cieplnego. Dzięki nim w pomieszczeniu nie będzie ani za ciepło, ani za zimno – będzie po prostu idealnie. Zimą panele nie muszą być przez cały czas podłączone do prądu elektrycznego. Wystarczy je włączyć na jakiś czas i poczekać, aż fale podczerwieni nagrzeją przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Potem panele można wyłączyć, a w pomieszczeniu nadal będzie utrzymywać się ciepło pochodzące z nagrzanych przedmiotów. Podczerwień rozgrzewa też bezpośrednio człowieka, oddziałując na jego skórę. Można zakupić niedrogie ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowym – firma zajmie się również montażem paneli w domu. Zaletą paneli jest na pewno to, że nie wydają żadnych dźwięków. W przypadku kaloryferów z nawiewem w pomieszczeniu jest głośno – tu nie ma takiego problemu. Sterowanie panelami jest bardzo łatwe. Można je zaprogramować tak, że będą się włączały o konkretnej porze dnia. Dzięki panelom można zaoszczędzić też w czasie instalacji. Panele nie wymagają kupowania i montowania specjalnego kotła CO. Wystarczy podłączenie do prądu elektrycznego, by panele mogły sprawnie działać.

Panele na podczerwień pełnią też funkcję dekoracyjną. Popularne są np. panele szklane. Takie panele montowane są zazwyczaj w formie luster. Osoba, która stoi przed lustrem, nie ma zielonego pojęcia, że przegląda się w grzejniku na podczerwień! Montaż paneli jest łatwy – wystarczy wtyczka i podłączenie do prądu.