Najlepszy ekogroszek na rynku

Poszukując najtańszych rozwiązań z branży grzewczej często naszym wyborem jest ekogroszek. Popularność tego materiału stale rośnie i wszystko wskazuje na to, że materiał ten wkrótce na stałe zagości w gronie najczęściej używanych materiałów. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli jesteśmy zainteresowani ogrzewaniem ekogroszkiem to powinniśmy zakupić specjalny kocioł grzewczy. 

Sprawdzone materiały opałowe 

wesoła ekogroszekSzukając materiałów opałowych, które są w miarę ekologiczne z pewnością natrafimy w końcu materiał jakim jest ekogroszek. Materiał ten powstaje na bazie węgla kamiennego lub brunatnego. Ten rodzaj opału to bardzo małe elementy, których średnica z reguły nie przekracza 25 mm. Przedrostek “eko” również nie jest tu przypadkowo. W tym rodzaju materiału znaleźć można bardzo małą zawartość siarki. Dzięki temu ekogroszek spełnia wszelkie normy związane z emisją spalin jakie są narzucane przez Unię Europejską. W Polsce jednym z najlepszych producentów tego materiału jest kopalnia Wesoła ekogroszek przez nich produkowany wyróżnia się bardzo dużą kalorycznością. W większości przypadków ekogroszek ten przejawia kaloryczność na poziomie 24 MJ/kg. Niektórym osobom ta wartość może nic nie mówić ale gwarantuje Państwu, że oznacza ona bardzo dobrą kaloryczność, którą z pewnością odczujemy podczas ogrzewania tym materiałem opałowym. Sprawdzony ekogroszek z kopalni Wesoła możemy łatwo nabyć na różnych składach materiałów opałowych. 

Zamierzając kupić ekogroszek zamiast węgla czy drewna warto zastanowić się nad jego kupnem z dużym wyprzedzeniem. Im bardziej czasowo zbliżamy się do sezonu grzewczego tym bardziej rośnie cena takiego ekogroszku. Dlatego jeśli mają Państwo możliwość to warto kupić ekogroszek nawet w porze letniej. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.