Najsmaczniejsze odmiany truskawek

 

Bez wątpienia większość osób lubi truskawki. Są i tacy, którzy czekają na koniec mają, aby tylko móc spróbować pierwszych świeżych owoców prosto z krzaczka. Pewnie jednak niewiele osób wie, że truskawki wyhodowane zostały z połączenia dwóch odmian poziomek. Dzięki temu każdego roku możemy cieszyć się tym wspaniałym przysmakiem.

Rodzaje nowych odmian truskawek

Nowe odmiany truskawekWiele osób myśli, że truskawka to po prostu niewielki owoc, który zawsze smakuje tak samo. Nie jest to jednak prawda. Powstało bardzo wiele odmian tego owocu. Wszystkie są nieco do siebie podobne, ale tak naprawdę ich smak nie jest taki sam. Często różnią się także wyglądem. Na pewno każdego lata zdarzyło się wam kupić truskawki z kilku różnych miejsc. Czy zawsze smakowały tak samo? Każdy odpowie, że nie. I ma rację. Mimo, że wszystkie te owoce to truskawki, to za każdym razem mają inny smak. Nowe odmiany truskawek możemy spotkać tak naprawdę każdego roku. Ostatnim hitem są owoce w kolorze białym. Można powiedzieć, że to takie truskawkowe albinosy. Smak oczywiście przypomina bardzo ich czerwone koleżanki. Jest jednak nieco bardziej wytrawny i nieco mniej słodki. Doskonale zatem smakować będzie wszystkim tym, którzy nie lubią zbyt słodkich owoców. Natomiast dla tych, którzy uwielbiają słodkawy smak truskawek, stworzona został specjalna odmiana. Czasem ma bardzo duże owoce w kolorze niemalże bordowym. Ta odmiana jest bardzo mięsista i słodka. Doskonale nadaje się także do wszelkich przetworów i dżemów, a także do robienia koktajli. Całkiem możliwe, że już za rok będziemy mogli spróbować czegoś jeszcze innego. Niezależnie od odmiany, wszystkie truskawki mają swoich zwolenników.

Z pewnością wiele osób już nie może się doczekać sezonu na truskawki. Te nasze, krajowe są dużo bardziej cenione niż te importowane od naszych sąsiadów. Warto zatem na nie czekać, a najszczęśliwszy jest ten, kto ma swoje własne sadzonki na działce. Warto spróbować nowych odmian lub posadzić koło siebie dwie różne. Być może uda się wyhodować coś nowego.