Nowoczesny odkurzacz piorący

Do normalnej konserwacji tapicerek samochodowych czy nawet mebli nie są potrzebne szczególne narzędzia. Zwykły odkurzacz w zupełności wystarcza do czyszczenia takowych powierzchni, nawet jeśli są one delikatne. Nie nadaje się natomiast do profesjonalnego czyszczenia zabrudzonych tapicerek i ich odnawiania.

Profesjonalne odkurzacze do czyszczenia tapicerki

profesjonalne odkurzacze do prania tapicerkiOdkurzacze, jakie używane są przez tapicerów i załogi sprzątające, a służące do czyszczenia powierzchni tapicerowanych mogą być bardzo różne, aczkolwiek wszystkie mają podobne funkcje i konstrukcję. Niemal wszystkie profesjonalne odkurzacze do prania tapicerki połączone są z myjkami ciśnieniowymi, dzięki którym możliwe jest jednoczesne usuwanie suchego osadu i nawadnianie, pranie czy płukanie powierzchni. Mają one bardzo duży ciąg, możliwy do dokładnego wyregulowania tak, by nie był on w stanie uszkodzić powierzchni która aktualnie jest czyszczona, aczkolwiek doskonale usuwał zarówno ciężki pył jak i wodę z miejsca czyszczonego. Odkurzacze tego typu są nieco większe niż standardowe domowe odkurzacze, i mają podobne gabaryty jak odkurzacze przemysłowe. Mogą być jednak używane w warunkach domowych, jeśli ktoś potrzebuje tak skomplikowanego urządzenia do codziennego sprzątania. Wersje odkurzaczy do zastosowań profesjonalnych umożliwiają również użycie wielu preparatów do czyszczenia, jeszcze bardziej zwiększając funkcjonalność odkurzacza i zapewniają mu możliwość prania każdego rodzaju materiału tapicerskiego.

Nie są to urządzenia tanie, aczkolwiek przy właściwym zastosowaniu środków czyszczących, temperatury wody oraz odpowiedniego ciągu mogą być używane zarówno do zastosowań zawodowych jak i domowych, i służyć do niemal każdego zadania które związane jest z czyszczeniem mebli czy wnętrza samochodu.