Nowy samochód – nie warto zazdrościć

Jakiś czas temu udało mi się kupić nowy samochód niemieckiej marki. Piękny samochód z lat osiemdziesiątych poprzedniego stulecia i poprzedniego wieku. Czarny, z okrągłymi lampami i skórą w środku. Dla mnie cudo. Jednak mój sąsiad nie mógł znieść, że zmieniłem samochód, jednocześnie podśmiewając się, że na nowszego mnie nie było stać.

Dlaczego nie warto zazdrościć nowego samochodu?

Części CitroenChociaż doskonale wiedział ile moja bawarka kosztowała. Sąsiad tydzień później przyprowadził dacie. Niemal nową. Znalazł naprawdę „świetną” ofertę. Za dwuletni samochód dał bardzo śmieszne pieniądze. Jednak jakoś mu to nic nie śmierdziało. Ja od razu wiedziałem, że będzie miał ubaw po pachy i ciągłe wizyty po części samochodowe. Już dwa dni później nastąpiły pierwsze problemy z odpalaniem. Jednak nie mogłem mu nie pomóc i jakoś zaskoczył. Później już było tylko gorzej. Miesiąc później sklep z częściami dacia oraz warsztat samochodowy były jego drugim domem, kiedy ja się cieszyłem z jady moim starym samochodem. Wiedziałem wcześniej, że sklep oferujący części peugeot lub też inne części citroen mają wzięcie. Ale szczerze nie myślałem że aż takie. A części dacia i tym samym części renault pobijają je na głowę. Człowiek kupuje dość tani samochód, ale później ilość części i robocizna mechanika, z którym po dwóch tygodniach mówicie sobie po imieniu rekompensuje tanią cenę. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem większości samochodów wyprodukowanych przez francuskie koncerny. Już samo położenie głównego sterownika w peugeocie zaraz pod szybą, stykami do góry, lub niskiej jakości kości w renault pokazują, jak przemyślane są to konstrukcje. Nie ma możliwości, żeby coś się w nich nie uszkodziło. Jest to też jeden z powodów, dla którego kupiłem stary samochód. Tam nie mam sterowników. Tam mam gaźnik, kable wysokiego napięcia i nic więcej mi nie jest potrzebne.

Mogę śmiało ruszać w drogę a w razie awarii naprawić podstawowymi narzędziami. Szczególnie, że kupiłem naprawdę zadbany egzemplarz i mogę być pewny tego co kupiłem, ponieważ wiem od kogo kupiłem i nie jest to francuska produkcja.