Odszkodowanie za pogryzienie

 

Jak to mówi przysłowie: pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dlatego to właśnie psy są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Staramy się, aby nasi pupile byli posłuszni, zadbani, odrobaczeni i zaszczepieni. Jednak zdarzają się sytuacje, szczególnie na spacerach, że inne psy są wobec naszych i nas samych agresywne.

Co robić w przypadku pogryzienia przez psa?

pogryzienie przez psa odszkodowanieZapewne każdy z nas słyszał o przypadkach, kiedy to pies zaatakował inne zwierzę, czy też człowieka. Pewnie zastanawialiśmy się, jakie są tego następstwa, nie tylko dla pogryzionego, ale również dla właściciela napastliwego czworonoga. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba ustalić najważniejszą kwestię: czy pies jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie oraz zapewnić pomoc medyczną. Jeśli znajdziemy się w tak nieprzyjemnej sytuacji jako poszkodowani, warto wiedzieć, że gdy nastąpi pogryzienie przez psa odszkodowanie jak najbardziej jest możliwe. W szczególności, kiedy odnieśliśmy poważne obrażenia. Zazwyczaj bowiem to nieupilnowanie psa przez jego właściciela, lub niewłaściwa tresura są przyczyną takich ataków. Wiadomo, zdrowia nie zastąpią nam żadne pieniądze, ale często wskutek uszczerbku na nim, tracimy możliwość codziennego funkcjonowania, a tym samym zarobku, ze względu na zwolnienie lekarskie z pracy. Życzyć nikomu źle nie wolno, ale warto wiedzieć, że mamy rozwiązanie gdy znajdziemy się w takiej sytuacji.

Przypadki pogryzienia przez psa mają różne przyczyny i różne skutki. Niewątpliwie jednak nie należą do najprzyjemniejszych zdarzeń. Gdy jesteśmy ofiarą porywczego czworonoga lub świadkiem pogryzienia innej osoby, pamiętajmy nie tylko o pomocy lekarskiej, ale też o możliwościach uzyskania pieniężnej rekompensaty za poniesione obrażenia.