Optyk w Krakowie i moja pasja

Mam pasję wędrówki górskie, chodzę po wszystkich górach Polski. Od najwyższych, czyli Tatry, po dzikie Bieszczady czy niskie Świętokrzyskie. Osobiście mieszkam w Krakowie więc najczęściej jestem w Tatrach i wędruje i trochę się wspinam. Niestety ostatnio miałem pewne problemy ze wzrokiem i tu pojawiał się problem.

Optyk i okulary trekingowe

optyk w KrakowieMiałem problem ze wzrokiem, który utrudnił mi moją pasję, stworzył ją niebezpieczną oraz ograniczył przyjemność jaką z niej czerpałem. Góry maja to do siebie oprócz trudu wspinaczki, pewnej wędrówki wewnętrznej w głąb siebie dają niesamowite widoki i tych widoków mi brakowało. Oczywiście są okulary idziemy do optyka nawet w Krakowie i bez problemu mi dobierze. jednak problem był większy, okulary w góry to nie pierwsze lepsze. Poszukiwałem trekingowych okularów korekcyjnych. Na wysokości zadania stanął mój znajomy optyk w Krakowie. Okulary trekingowe różnią się od zwykłych kilkoma ważnymi rzeczami. Zdecydowanie większa odporność i oprawek jak i samych szkieł. Oprócz tego okulary musza się trzymać na głowie niezależnie od moich ruchów, a także w przypadku zdjęcia powinny wisieć na szyi. No kolejny problem potrzebuje dwóch par, zwykłe i przeciwsłoneczne do tego najlepiej w jednym małym futerale. Właśnie z takimi wymaganiami poszedłem do optyka. Znajomy optyk znał moją pasję i moje wymagania nie były dla niego zaskoczeniem, jednak wiedział, że nie będzie to łatwe, ani tanie. Dobre wytrzymałe szkła kosztują. Byłem na to gotowy, a optyk osiągnął perfekcje z moimi dwoma parami okularów.

Dziś nadal wspinam się i wędruję po górach. Optyk uratował mnie i moją pasję. Okulary sprawdzają się w najgorszych warunkach i zawsze pewnie się trzymają, a ja podziwiam piękno Polskich gór. Wkrótce w planach mam następną wyprawę.