Ozdoby choinkowe handmade

Czy warto wydawać fortunę na świąteczne ozdoby? Oczywiście można zaopatrzyć się w piękne przedmioty, jednak nie muszą być one wcale drogie. Bombki dostępne w sklepach w większości sprzedawane są po zawyżonych cenach. Komplet 6 bombek często kosztuje krocie, a przecież aby udekorować całą choinkę takich kompletów potrzebujemy co najmniej kilka.

Ręcznie tworzone ozdoby świąteczne

świąteczne bombki ręcznie robioneW tym roku postanowiłam znaleźć dla siebie alternatywę. Owszem nadal kupuje bombki i inne ozdoby świąteczne, ale postawiłam na robótki ręczne. Cała moja tegoroczna choinka będzie przystrojona wyrobami, który powstały dzięki pracy ludzkich rąk. Na jarmarku bożonarodzeniowym w moim mieście kupiłam świąteczne bombki ręcznie robione. Sama w domu wykonałam pierniki, które przyozdobiłam i również powiesiłam na choince. Oprócz tego dostałam sporo ozdób które ręcznie wykonała moja przyjaciółka. W ten sposób cała moja choinka jest stworzona z sercem. Nie ma na niej ani jednej rzeczy, która została wyprodukowana na skalę masową – oczywiście oprócz światełek, bo te musiałam zakupić. Od kilku lat bardzo modne są wyroby ręczne, często w stylu vintage, celowo postarzane lub celowo wykonane tak, aby wyglądały niechlujnie. Mnie bardzo urzekają właśnie tak przystrojone wnętrza. Ozdoby też bardzo często wykonują dzieci. Bombki można wykonywać z bardzo wielu rzeczy codziennego użytku. Oczywiście najpopularniejsze są szklane ozdoby malowane ręcznie przez artystów.

Jednak w domowym zaciszu można stworzyć bombki metodą decoupage, z folii, ze wstążek, z papieru, koronki, włóczki, materiałów, a nawet z waty i wacików higienicznych. Te ostatnie właśnie przygotowała dla mnie przyjaciółka i prezentują się pięknie. Ozdobione srebrnym brokatem wyglądają jak bombki otulone śniegiem.