Panele dekoracyjne z betonu

Do niedawna mało kto by przypuszczał, że beton zyska drugie życie i to jako element wykończeń wnętrz lub elewacji. Dostrzeżono, że surowe piękno betonu będzie się świetnie komponować z modnym stylem industrialnym. Tak zaczęły powstawać pierwsze płyty z betonu architektonicznego, którym zaczęto wykładać ściany, sufity, podłogi i elewacje.

Dekoracyjne walory płyt betonowych

płyty betonowe dekoracyjneBeton to tworzywo bardzo tanie w pozyskaniu i cechujące się ogromną plastycznością. Dzięki pracom prowadzonym przez producentów w porozumieniu z kołami naukowymi wypracowano zupełnie nowe odmiany betonu architektonicznego. Współpraca przyniosła efekt w postaci płyt betonowych o niskiej wadze, dużej wytrzymałości mechanicznej oraz małej grubości. Technologia GRC łączy w sobie beton architektoniczny oraz zbrojenia włóknem szklanym oraz celulozowym.Płyty GRC są ultralekkie, cienkie i wytrzymałe. Aby uzyskać walory dekoracyjne pasujące do różnych stylów wystroju wnętrz płyty betonowe zabarwia się w masie na dowolne kolory. Używa się też różnego rodzaju krzemionki dzięki czemu płyty betonowe dekoracyjne mogą doskonale imitować naturalny kamień przy czym są zdecydowanie tańsze. Panele betonowe można poddać procesowi impregnacji dzięki czemu stają się wodoodporne. Nadają się wtedy do wykonania ścian w kuchniach, łazienkach i innych wnętrzach o podwyższonej wilgotności. Bardziej wymagający klienci mogą zainwestować w bardzo bogato zdobione panele betonowe 3D. Cechuje je przestrzenność wzorów i różnorodność kształtów. Płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego wykonane w innej technice zdobią też z powodzeniem fasady domów.

Producenci dekoracyjnych płyt betonowych prześcigają się w rozwiązaniach systemowych oraz wzornictwie. Pracuje się nad mieszankami, w których zmniejsza się procentowy udział cementu. Chodzi o uzyskanie betonu ” ekologicznego ” tak w samej produkcji jak i późniejszych właściwości. Oferta producentów jest bardzo bogata i zaspokoi wszystkie gusta klientów.