Plaster z delikatnej i przepuszczalnej włókniny

 

Plastry przydają się nie tylko w domowych apteczkach. Są miejsca, w których zapotrzebowanie na plastry jest duże. Chodzi tutaj o gabinety lekarskie, szpitale, lecznice weterynaryjne i inne. Osoby zarządzające takimi miejscami muszą regularnie składać zamówienia na plastry, a najlepiej kupować je oczywiście w dużych ilościach – wtedy płaci się zdecydowanie mniej.

Plastry przepuszczające powietrze i parę wodną

plastry z opatrunkiem do cięciaJest wiele hurtowni medycznych, które realizują takie zamówienia. Większość z tych hurtowni działa również przez internet i zamówienia można składać online. Jeśli chodzi o wybór konkretnych plastrów, to dużą popularnością cieszą się plastry z opatrunkiem do cięcia – najczęściej są to plastry wykonane z włókniny. Jest to bardzo delikatny materiał charakteryzujący się dużą przepuszczalnością. Chodzi tutaj przede wszystkim o przepuszczalność pary wodnej i powietrza. Każda rana, która ma dostęp do powietrza, goi się znacznie szybciej. Dlatego nie poleca się stosowania na rany opatrunków elastycznych, które nie mają w sobie porów przepuszczających powietrze. Najważniejsze jest to, by materiał pozwolił skórze oddychać. Wtedy będzie się ona sprawniej regenerować. Cechą charakterystyczną opatrunku włókninowego jest także to, że posiada on dużą chłonność. Warstwa przyranna wykonana jest w taki sposób, że materiał nie przylega do rany, nie przywiera. Cały plaster jest miękki i delikatny. Na jednej stronie przylepca znajduje się klej (oczywiście hipoalergiczny, który nie będzie podrażniał skóry wokół rany).

Hipoalergiczny klej akrylowy jest bezpieczny nawet dla najmłodszych. Takie plastry do cięcia są bardzo ekonomiczne. To użytkownik decyduje o tym, jakiej szerokości plastra potrzebuje. Wystarczy odciąć odpowiednią szerokość i dopasować do rany znajdującej się na powierzchni skóry.