Praca fotografa ślubnego z perspektywy zapotrzebowania na rynku

fotograf ślubny

Co jakiś czas robi się różnego rodzaju zestawianie na temat najlepiej opłacanych zawodów, prac gdzie brakuje specjalistów, czy też zawodów najpopularniejszych. To trzecie zastawienie zmienia się nie tak rzadko. Na pewno ostatnio na liście pojawił się zawód fotografa, choć i tu bywa różnie.

Fotograf ślubny to zawód popularny

fotograf ślubnyFotograf ślubny jest coraz częściej wybierana specjalizacją fotograficzną, więc dlatego on znalazł się na wspomnianej liście. Dlaczego akurat fotograf ślubny, a nie modowy, portretowy, reportażysta, czy fotograf krajobrazowy? Przede wszystkim ze względu na wysokie zarobki. Taki fotograf ślubny-Wrocław pracuje zazwyczaj dwa dni w terenie, czyli fotografuje ślub i wesele, a później robi sesję pozowaną w studiu lub w plenerze, zgodnie z życzeniem młodej pary. Potem jest to kwestia odróbki graficznej tych zdjęć i dostarczenie ich do zamawiającego. Nie jest to jednak mało pracy, bo wszystko musi być jak najlepszej jakości. Mimo to jest to zarobek spory i pewniejszy, niż inne dziedziny fotografii. Zdjęcia ślubne potrafią kosztować i kilka tysięcy złotych, co zdecydowanie przekracza minimalna pensję krajową, a często nawet średnia. Jak za kilka dni pracy to dobre rozwiązanie. Poza tym fotografia ślubna to fotografia użytkowa i często zamawiana, nie tak jak fotografia przyrody, czy fotografia artystyczna.

Śluby i wesela są bliżej do mody i do reportażu gazetowego, bo na nich na pewno można zarobić, a innych rodzajach fotografii nie zawsze. Dlatego też fotograf ślubny stał się tak popularnym zawodem.